Papszun na dłużej w Rakowie [wideo]

Prezes Rakowa Wojciech Cygan i trener Marek Papszu
Prezes Rakowa Wojciech Cygan i trener Marek Papszu fot. Raków Częstochowa

Decyzją władz Rakowa Częstochowa przedłużona została umowa dotychczasowemu trenerowi pierwszej drużyny Markowi Papszunowi. Nowy kontrakt szkoleniowca lidera Fortuna 1 Ligi obowiązywać będzie do końca sezonu 2020/21.

Czytaj dalej…

– Jestem zadowolony z tego, że właściciel klubu wraz z Zarządem, obdarzyli mnie zaufaniem i przedłużyli ze mną kontrakt na kolejny rok. Wiem, że spowodowane jest to przede wszystkim postawą drużyny i wynikami naszej pracy. Cieszę się też, że za tym działaniem idą dodatkowe kroki takie jak choćby przedłużenie kontraktów moich współpracowników. Mogę tu zdradzić, że było to jednym z warunków przedłużenia mojej umowy. Wierzę, że razem będziemy realizować kolejne cele. Zarówno ten, który na tę chwilę jest celem podstawowym, a później kolejne, które cały czas są przed nami. Przy przedłużeniu kontraktu brałem pod uwagę szereg czynników, które spowodowały, że doszliśmy do porozumienia i dzięki którym związałem się z Klubem i z Częstochową na kolejny rok – powiedział trener Papszun.

Przypomnijmy, że Czerwono-niebiescy legitymują się aktualnie bilansem 54 punktów na koncie, wyprzedzając drugi w tabeli Łódzki Klub Sportowy o 11 “oczek”. Dzisiaj wieczorem ekipa z Jasnej Góry na swoim stadionie zagra z Legią Warszawa o awans do półfinału Totolotek Pucharu Polski.

– W Rakowie wypracowaliśmy trochę inny model zarządzania, niż większość klubów. U nas liczy się przede wszystkim pomysł na drużynę. Trener Papszun podejmując u nas pracę przedstawił interesującą wizję rozwoju sportowego całego klubu. A ponieważ spełnia się ona w praktycznie każdym punkcie, naturalną konsekwencją jest nasza chęć kontynuowania tej współpracy. Tu nie chodzi o wyniki, a o zaufanie, którym darzymy trenera. Nie uzależniamy nowej umowy dla trenera od ewentualnego awansu czy spektakularnego sukcesu w Pucharze Polski. Dlatego nie musieliśmy się wstrzymywać z rozmowami do końca sezon – rzekł prezes Rakowa w osobie Wojciecha Cygana.

Komentarze