Papszun: grając dużo na wyjazdach otrzaskaliśmy się z sytuacją

Marek Papszun
Marek Papszun fot. PressFocus

Raków Częstochowa w czwartek zmierzy się w meczu IV rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy. W trakcie spotkania z dziennikarzami pełen optymizmy w kontekście spotkania ze Slavią Praga był trener aktualnych wicemistrzów Polski.

  • Raków Częstochowa przystąpi do czwartkowej potyczki z zaliczką jednego gola
  • Niebiesko-czerwoni przed tygodniem wygrali ze Slavią Praga (2:1)
  • Trener Marek Papszun na konferencji prasowej przekonywał, że jego drużynę stać na niespodziankę

Trener Rakowa bez kompleksów przed starciem ze Slavią

Raków Częstochowa jest bardzo blisko awansu do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy. Bez wątpienia starcia przedstawiciela PKO Ekstraklasy ze Slavia Praga będzie jednym z najważniejszych w historii klubu.

– Czeka nas emocjonujący dzień. Cieszymy się, że możemy zagrać o dużą stawkę na stadionie wypełnionym niemal w komplecie z renomowanym przeciwnikiem. Pierwszy mecz pokazał, że nie jesteśmy na straconej pozycji i możemy sprawić niespodziankę – powiedział trener Niebiesko-czerwonych.

– Spodziewamy się, że Slavia będzie chciała zaatakować nas od pierwszej minuty. To zespół, który gra tak samo u siebie, jak i na wyjeździe. Pokazała to już w pierwszym spotkaniu. Wiadomo, że grając u siebie, ma się więcej energii, a także swoich kibiców. My w każdym razie w ostatnich latach dużo graliśmy na wyjeździe, więc trochę się pod tym względem otrzaskaliśmy. Na nas atmosfera meczu i przeciwnik działają dobrze, więc też będziemy mieć dużo energii – uzupełnił Marek Papszun.

Szkoleniowiec częstochowian przekazał, że w porównaniu do kadry z poprzedniego spotkania w Rakowie nikt nie ubył. Jednocześnie znów w szeregach wicemistrzów Polski do dyspozycji trenera będzie kontuzjowany w ostatnim czasie bramkarz.

– Wraca do kadry Vladan Kovacević. Zobaczymy, czy wystąpi. W każdym razie na pewno znajdzie się w kadrze meczowej – przekazał trener Rakowa.

Czytaj więcej: Szef Rakowa spokojny o przyszłość Ivi Lopeza. “Jest lokalnym celebrytą”

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze