Ondrasek: Wisła zasługuje na inne miejsce [WIDEO]

Zdenek Ondrasek
Zdenek Ondrasek PressFocus

Zdenek Ondrasek wiosną ponownie będzie występował na boiskach PKO Ekstraklasy. Doświadczony czeski napastnik po trzyletniej przerwie wrócił do Wisły Kraków. W wywiadzie udzielonym Przemysławowi Langierowi przyznaje, że w Krakowie czuje się bardzo dobrze.

  • Zdenek Ondrasek po trzech latach wrócił do Wisły Kraków
  • Zadaniem Czecha będzie pomoc drużynie w walce o pozostanie w Ekstraklasie
  • Ondrasek udzielił ciekawego wywiadu dziennikarzowi Goal.pl Przemysławowi Langierowi

Powrót po trzech latach

Ondrasek zawodnikiem Wisły po raz pierwszy został w styczniu 2016 roku, kiedy dołączył do niej z norweskiego Tromso. W zespole Białej Gwiazdy występował przez trzy lata, rozgrywając w jej barwach 69 spotkań i strzelając w nich 21 bramek. 

Z Krakowem pożegnał się na początku 2019 roku, przenosząc się za ocean i zasilając FC Dallas.  W kolejnych latach i sezonach reprezentował również barwy Viktorii Pilzno, rumuńskiego FCSB i ponownie Tromso. Na początku stycznia podpisał z Wisłą umowę do czerwca 2023 roku.

Zdenek Ondrasek dobrze zna się z trenerem Adrianem Gulą, który bardzo chciał go mieć w swoim zespole. – Trener wiedział, że chcę wrócić. A ja wiedziałem, że on także chciał, abym tutaj przyszedł – stwierdził nowy-stary napastnik Wisły.

Ondrasek ma pomóc w Wiśle w walce o utrzymanie się w lidze. Obecnie wiślacy zajmują dopiero 13. miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy. Zdaniem Czecha drużyna z Krakowa powinna być w zupełnie innymi miejscu.

– Na pewnie nie tam gdzie Wisła jest. Dzisiejsza piłka jest jednak inna niż dziesięć lat temu. Dzisiaj chodzi nie tylko o posiadany talent, ale także o walkę i poświęcenie na boisku. Wszyscy chłopacy potrafią grać tutaj w piłkę. Jeżeli zostawimy 100 procent na boisku jako drużyna, wszyscy razem, to pójdziemy do góry – powiedział Ondrasek.

Komentarze