PP: Koniec marzeń trzecioligowca. Znamy pierwszego finalistę

Olimpia Grudziądz - Lech Poznań
Olimpia Grudziądz - Lech Poznań Pressfocus

Olimpia Grudziądz zakończyła piękną przygodę w Pucharze Polski. Sposób na rewelację rozgrywek znalazł Lech Poznań, który zwyciężył 3:0 i awansował do finału.

Lech wykonał plan

Olimpia Grudziądz, czyli zespół z czwartego poziomu rozgrywkowego, we wtorek podejmował u siebie Lecha Poznań, czyli kandydata do wywalczenia tytułu mistrza Polski. Faworyt był zatem oczywisty. Było to widać na boisku, ponieważ drużyna Macieja Skorży była niekwestionowanie lepsza od ekipy, którą dowodzi Marcin Pluska.

Na pierwszego gola w Grudziądzu trzeba było czekać do 26. minuty. Wówczas bramkę zdobył zawodnik Olimpii. Kibice gospodarzy nie mogli jednak się cieszyć, gdyż było to trafienie samobójcze. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najwyższej wyskoczył Dawid Kownacki. Wychowanek Lecha oddał strzał, po którym piłka odbiła się od pleców gracze Olimpii i znalazła się w siatce. Wynik nie zmienił się do przerwy.

W drugiej połowie potrzebny był niespełna kwadrans , aby losy spotkania były rozstrzygnięte. W odstępie dziewięciu minut duet Joel Pereira – Barry Douglas zdobył dwie bramki. W obu przypadkach asystę zaliczył Portugalczyk, a z gola cieszył się Szkot. Przypieczętowali oni triumf Lecha 3:0 i jego awans do finału Pucharu Polski.