Transferowa ofensywa Górnika trwa. Japończyk zawitał do Zabrza

Górnik Zabrze
Górnik Zabrze PressFocus

Górnik Zabrze nie próżnuje w ostatnich dniach okienka transferowego. W środę przed południem zabrzański klub poinformował o sprowadzeniu kolejnego zawodnika. Tym razem do śląskiego zespołu trafił Japończyk Kanji Okunuki, 23-letni ofensywny pomocnik.

  • Kanji Okunuki nowym piłkarzem Górnika Zabrze
  • Japończyk został wypożyczony na jeden sezon
  • Zabrzanie mają możliwość wykupu 23-letniego gracza

Górnik Zabrze z kolejnym wzmocnieniem

Kanji Okunuki w 2018 roku trafił z grup młodzieżowych klubu Omiya Ardija do pierwszego zespołu, który występuje na co dzień w drugiej lidze japońskiej. Od tego momentu rozegrał dla swojej drużyny 96 spotkań, zdobył 14 bramek i zanotował 7 asyst.

Jego nominalną pozycją jest rola cofniętego napastnika, jednak jest na tyle uniwersalnym graczem, że może być ustawiany w wielu rolach w zależności od potrzeb zespołu, również na skrzydle.

Okunuki został wypożyczony na jeden sezon. Górnik zapewnił sobie możliwość wykupu Japończyka.

To trzeci transfer zabrzańskiego klubu w ostatnich dwóch dniach. W poniedziałek do zespołu z Zabrza dołączył słoweński napastnik Marosa, a we wtorek Górnik wypożyczył Kryspina Szcześniaka z Pogoni Szczecin. Jest do odpowiedź klubu na odejścia Krzysztofa Kubicy, Bartosza Nowaka i Dariusza Stalmacha oraz potencjalny transfer Alasany Manneha.

Zobacz również: Górnik Zabrze z nowym napastnikiem, Włodarczyk z ciekawym rywalem do gry

Komentarze