Oficjalnie: Sobolewski zostanie trenerem Nafciarzy

Radosław Sobolewski
Radosław Sobolewski fot. Aśka Żmijewska / Wisła Kraków SSA

Trenerem Wisły Płock zostanie Radosław Sobolewski. Nowy szkoleniowiec zajmie miejsce Patryka Kniata, który tymczasowo zastąpił Leszka Ojrzyńskiego. Sobolewski podpisze z klubem z Mazowsza kontrakt do końca sezonu 2019/2020, z opcją przedłużenia go o kolejne dwanaście miesięcy.

Czytaj dalej…

42-letni szkoleniowiec dysponuje ogromnym doświadczeniem boiskowym, ponieważ jako piłkarz rozegrał aż 374 mecze w Ekstraklasie, w których zdobył 39 bramek. Na swoim koncie ma również 32 występy i jednego gola w reprezentacji Polski, z którą uczestniczył w Mistrzostwach Świata 2006 w Niemczech.

Karierę piłkarską zaczynał w Jagiellonii Białystok, z której przeszedł do ówczesnej Petrochemii Płock. W szeregach Nafciarzy w sumie spędził pięć lat, by następnie trafić do Groclinu Dyskoboli Grodzisk Wielkopolski, z którym sięgnął po Puchar Polski. Później został zawodnikiem Wisły Kraków, gdzie świętował cztery mistrzostwa kraju. Grać kończył natomiast w Górniku Zabrze.

Do tej pory w pracy szkoleniowej Sobolewski pełnił rolę asystenta w sztabie szkoleniowym Wisły Kraków, w którym pracował u boku Dariusza Wdowczyka, Kiko Ramireza, Joana Carillo oraz ostatnio Macieja Stolarczyka. Tymczasowo prowadził też drużynę Białej Gwiazdy w Ekstraklasie.

Wraz z Sobolewskim pracę w płockiej Wiśle jako asystent trenera rozpocznie Mariusz Kondak, który w przeszłości także pracował w klubie z Grodu Kraka, a doświadczenie zbierał współpracując między innymi z Chojniczanką Chojnice czy niemieckim FSV Mainz.

Z klubu odejdą z kolei Patryk Kniat i Krzysztof Sobieraj, a pozostałe decyzje w sprawie składu sztabu szkoleniowego Nafciarzy zostaną podjęte w najbliższym czasie.

Komentarze