Oficjalnie: Piotr Pyrdoł w Legii

Piotr Pyrdoł
Piotr Pyrdoł fot. Mateusz Kostrzewa / Legia.com

Piotr Pyrdoł podpisał z Legią Warszawa 2,5-letni kontrakt z opcją przedłużenia. Powoływany do reprezentacji Polski U21 zawodnik dołączył do zespołu, z którym w sobotę wyleci na zgrupowanie do Belek w Turcji. 20-letni skrzydłowy w Legii będzie występował z numerem 31.

Czytaj dalej…

– Piotr Pyrdoł to piłkarz, którego doskonale znamy jeszcze z czasów juniorskich. Długo śledziliśmy jego rozwój. Cieszymy się, że dołączył do nas przed zgrupowaniem, co przyspieszy proces aklimatyzacji. Jego zmysł do gry kombinacyjnej, inteligencja boiskowa i wyszkolenie techniczne świetnie powinny się wkomponować w funkcjonowanie i styl naszego zespołu. Z pewnością pomożemy mu rozwinąć jego potencjał – mówi dyrektor sportowy Legii Warszawa Radosław Kucharski.

W swoim debiutanckim sezonie na boiskach PKO Ekstraklasy nowy zawodnik Legii Warszawa wystąpił w barwach ŁKS-u Łódź w 10 meczach (łącznie 505 minut) i zdobył jedną bramkę. Zaliczył również dwa występy w TOTOLOTEK Pucharze Polski.

Pyrdoł jest obecnie ósmym zawodnikiem ze statusem młodzieżowca w kadrze pierwszego zespołu Legii. Mogący występować na pozycji skrzydłowego lub napastnika młodzieżowy reprezentant Polski U20 i U21 trafił do ŁKS-u w 2014 roku ze swojego macierzystego klubu – UKS-u SMS Łódź. Przy Al. Unii rozegrał łącznie na czterech poziomach rozgrywkowych 74 mecze i strzelił osiem goli.

– Bardzo się cieszę, że dołączam do największego klubu w Polsce. To duży krok w mojej karierze i wielka szansa. Jestem kreatywnym zawodnikiem i mam przekonanie, że dzięki osobom, z którymi będę tu pracował, rozwinę się zarówno jako piłkarz, jak i człowiek – powiedział Pyrdoł.

Komentarze