Oficjalnie: Omran Haydary nowym zawodnikiem Lechii

Omran Haydary
Omran Haydary fot. Lechia Ggańsk

Omran Haydary został nowym piłkarzem Lechii Gdańsk, poinformował klub z Trójmiasta. W rundzie jesiennej Afgańczyk był zawodnikiem pierwszoligowej Olimpii Grudziądz.

Czytaj dalej…

Haydary urodził się w holenderskim Heerlen. Również w Niderlandach stawiał pierwsze kroki piłkarskie. Swoją przygodę z piłką rozpoczynał w juniorach Rody Kerkrade. Nowy zawodnik Lechii jest prawoskrzydłowym, może również grać na pozycji napastnika i lewego skrzydłowego.

W 2017 roku Haydary przeszedł do FC Emmen, w którym zadebiutował w Eerste Divisie (druga liga holenderska). W barwach zespołu z Emmen zagrał w 16 meczach, strzelił 4 gole i zanotował 3 asysty. Po sezonie odszedł do FC Dordrecht (również druga liga), gdzie zagrał w 17 meczach i dwukrotnie pokonał bramkarzy rywali. W lipcu 2019 roku dołączył do pierwszoligowej Olimpii Grudziądz. W 20 meczach Fortuna I Ligi strzelił 12 goli i 2 razy asystował przy bramkach kolegów z zespołu. Po rundzie jesiennej był liderem klasyfikacji strzelców na zapleczu PKO Ekstraklasy.

Haydary jest także pięciokrotnym reprezentantem Afganistanu. W kadrze strzelił jedną bramkę – w spotkaniu towarzyskim z Tadżykistanem, które zakończyło się remisem 1:1.

22-latek podpisał kontrakt do końca czerwca 2023 z opcją przedłużenia o kolejne dwa lata. W Lechii będzie grał z numerem 8.

Komentarze