Oficjalnie: Mach w Zagłębiu Lubin

Sebastian Mach
Sebastian Mach fot. AP KGHM Zagłębie

Reprezentant Polski do lat 17 w osobie Sebastiana Macha przeszedł na zasadzie transferu definitywnego z Herthy BSC do Zagłębia Lubin. Grający na pozycji lewego obrońcy lub środkowego pomocnika zawodnik w najbliższym czasie będzie trenował w KGHM Zagłębiu II Lubin. Urodzony w 2001 roku piłkarz będzie stale monitorowany przez sztab szkoleniowy pierwszej drużyny.

Czytaj dalej…

Mach urodził się 25 lutego 2001 roku w Berlinie. Swoją piłkarską karierę rozpoczynał w małym klubie BSC Reinickendorf. Następnie grał w BSC Rehberge oraz Frohnauer S.C. To właśnie w zespole z Schönfließer Strasse został wypatrzony przez skautów stołecznej Herthy, której barwy reprezentował przez ostatnie cztery lata.

W drużynie z Berlina Mach występował w zespołach U-16, U-17 oraz U-19. Na swoim koncie ma łącznie 37 meczów, pięć bramek i jedną asystę w młodzieżowej Bundeslidze U-17 i U-19.

18-letni lewy obrońca, który może grać także na środku pomocy, jest młodzieżowym reprezentantem Polski. Ostatni mecz w koszulce z orłem na piersi rozegrał 23 marca 2018 roku.

Komentarze