Oficjalnie: Lederman dołączył do Rakowa

PKO Ekstraklasa
PKO Ekstraklasa

Ben Lederman został nowym zawodnikiem Rakowa – poinformował klub z Częstochowy na swojej oficjalnej stronie.

Czytaj dalej…

19-letni środkowy pomocnik parafował kontrakt, obowiązujący do 30 czerwca 2020 roku. Beniaminek PKO Ekstraklasy zastrzegł sobie również możliwość przedłużenia umowy o kolejne aż cztery lata.

Amerykanin jest wychowankiem La Masii, szkółki FC Barcelony, w której trenował przez kilka lat. Potem przeniósł się do belgijskiego KAA Gent, gdzie występował w drużynach młodzieżowych. Od 17 lutego trenował wraz z pierwszą drużyną Rakowa. Dzięki posiadaniu polskiego paszportu będzie traktowany w rozgrywkach jako młodzieżowiec.

– Raków zainteresował się mną i dostałem zaproszenie na tygodniowe testy, na których spodobałem się sztabowi szkoleniowemu. Wszyscy przyjęli mnie z otwartymi rękoma. To dobry klub na rozpoczęcie gry w Polsce – podkreślił Lederman.

– Spędziłem siedem lat w Barcelonie. To czas, którego nigdy nie zapomnę. Doświadczenie, które tam zdobyłem, wykorzystam w Częstochowie. Chcę każdego dnia podnosić swoje umiejętności i wykorzystać daną mi szansę. Mam nadzieję, że dam zespołowi wiele goli oraz asyst – podsumował Amerykanin.

Komentarze