Oficjalnie: Kopczyński zasilił Arkę

Michał Kopczyński
Michał Kopczyński fot. Michał Puszczewicz / Arka.gdynia.pl

Nowym zawodnikiem Arki Gdynia został Michał Kopczyński, poinformowała oficjalna strona internetowa klubu z Trójmiasta. Zawodnik parafował z gdynianami kontrakt na dwa lata do końca czerwca 2021 roku.

Czytaj dalej…

Urodzony 15 czerwca 1992 w Zamościu piłkarz poprzedni sezon spędził na wypożyczeniu w Nowej Zelandii w klubie Wellington Phoenix, gdzie był wypożyczony z Legii Warszawa, notując w A-league łącznie 23 spotkania.

Od 2000 roku trenował i grał w młodzieżowych drużynach Legii. W pierwszym zespole debiutował w meczu Pucharu Polski z Okocimskim Brzesko, zdobywając wówczas bramkę. W sezonie 2014/15 był wypożyczony do Wigier Suwałki, gdzie zagrał 25 meczów, w których strzelił trzy gole.

Po powrocie do Legii w sezonie 2016/17 zagrał w 31 spotkaniach ligowych i 11 pucharowych. Tymczasem w sezonie 2017/18 zagrał w barwach stołecznego klubu w 28 meczach.

– Michał to ograny i doświadczony już zawodnik. Grał w Legii, a ostatnio regularnie w nowozelandzkim Wellington, zarówno w bloku obrony, jak i w pomocy. Nam poszerza się więc pole manewru w obu formacjach. Liczę na jego wszechstronność – mówił trener Jacek Zieliński po parafowaniu kontraktu z Kopczyńskim.

Komentarze