Oficjalnie: Górnik Zabrze podjął decyzję ws. trenera

Marcin Brosz
Marcin Brosz fot. PressFocus

Górnik Zabrze poinformował, że trenerem pierwszej drużyny przestał być Marcin Brosz. Kończy się zatem pewna epoka w ekipie z Górnego Śląska. W powszechnej opinii faworytem do zastąpienia trenera urodzonego w Knurowie jest Jan Urban, pozostający aktualnie bez zatrudnienia.

  • Górnik Zabrze podjął decyzję o nie przedłużaniu umowy z Marcinem Broszem
  • Aktualny kontrakt trenera urodzonego w Knurowie wygasa z końcem czerwca tego roku

Marcin Brosz w Górniku, czyli pięć lat wzruszeń i pięknych momentów

Górnik Zabrze w sezonie 2020/2021 zajął 10. miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy. Wynik zdecydowanie był poniżej oczekiwań władz klubu, liczących na coś więcej. Tym bardziej że w pierwszej części rozgrywek Trójkolorowi byli zaangażowanie w grę o najwyższe lokaty.

W kontekście Marcina Brosza nie można jednak zapominać o efektach pracy tego trenera. To właśnie z nim na ławce trenerskiej ekipa z Zabrza wywalczyła awans do najwyższej klasy rozgrywkowej, popisując się świetnym finiszem rozgrywek, gdy kroczyła od zwycięstwa do zwycięstwa.

Pod skrzydłami Brosza rozwinęło się też mnóstwo talentów. Mowa między innymi o takich zawodnikach jak: Szymon Żurkowski, Rafał Kurzawa, Damian Kądzior, czy Paweł Bochniewicz. Każdy z wymienionych dzięki współpracy ze zdolnym trenerem zapracował na transfer zagraniczny.

Na dzisiaj nie wiadomo, jaka będzie przyszłość Brosza. W każdym razie na brak ofert z pewnością nie będzie narzekać, mając na uwadze to, co udało mu się osiągnąć z klubem, który nigdy nie szastał pieniędzmi na lewo i prawa. Swego czasu słyszeliśmy o zainteresowaniu trenerem ze strony Wisły Kraków. W kwietniu spekulowano natomiast, że Brosz jest na celowniku Zagłębia Lubin.

Komentarze