Duży talent Górnika zostaje w Zabrzu

Krzysztof Kolanko
Krzysztof Kolanko PressFocus

“Trójkolorowi” zatrzymają swojego utalentowanego zawodnika na dłużej – Krzysztof Kolanko podpisał nowy kontrakt z Górnikiem Zabrze. Umowa 16-latka będzie obowiązywała do 30 czerwca 2024 roku.

  • Krzysztof Kolanko uchodzi za wielki talent
  • Pomocnik przedłużył kontrakt z Górnikiem
  • Młodzieniec ma już za sobą debiut w Ekstraklasie

Perełka “Trójkolorowych” nigdzie się nie rusza

Górnik Zabrze za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej oraz mediów społecznościowych poinformował o przedłużeniu umowy z Krzysztofem Kolanko. Nowy kontrakt pomocnika będzie ważny do 30 czerwca 2024 roku. Błyskotliwy młodzieniec do akademii ekstraklasowego klubu trafił w sierpniu 2020 roku z Beniaminka Krosno.

Młodzieżowy reprezentant Polski swoją przygodę z “Trójkolorowymi” rozpoczął od występów w Centralnej Lidze Juniorów U-17, ale jeszcze w tym samym sezonie zadebiutował w zespole juniorów starszych, a następnie zagrał w drużynie rezerw. Później Krzysztof Kolanko pojechał na obóz z seniorskim zespołem i otrzymał swoją szansę w meczach kontrolnych.

Wszystko potoczyło się na tyle szybko, że na początku kampanii 2022/2023 w meczu z Radomiakiem Radom 16-latek zadebiutował w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy. Ofensywny zawodnik do tej pory na murawie w polskiej ekstraklasie pojawił się czterokrotnie – były to bardzo krótkie, ale obiecujące epizody.

Jestem pewien, że Górnik to dobre miejsce do rozwoju. Naprawdę otrzymałem tutaj dużo zaufania, ze strony trenerów i zawodników, bo fajnie przyjęli mnie do drużyny. Bardzo się cieszę, że mogę tutaj trenować. Kiedy otrzymałem Informację o możliwości wyjazdu na obóz z pierwszym zespołem, to bardzo się ucieszyłem. Rodzina zawsze mnie wspiera, dziękuję moim rodzicom i mojej siostrze. Czego mi życzyć? Rozwoju i zdrowia – powiedział tuż po parafowaniu nowego kontraktu Krzysztof Kolanko.

Warto dodać, ze niezwykle perspektywiczny młodzieniec w niedawnym turnieju o Puchar Syrenki strzelił gola dla reprezentacji Polski do lat 17 w spotkaniu z rówieśnikami z Anglii.

Czytaj więcej: Sobolewski kompletuje sztab w Wiśle Kraków. Do klubu dołączył były asystent Adama Nawałki

Komentarze