Oficjalnie: Dominik Nowak nowym trenerem Korony Kielce

Dominik Nowak
Dominik Nowak fot. PressFocus

Dominik Nowak zgodnie z medialnymi doniesieniami został nowym trenerem Korony Kielce. Oficjalny komunikat w tej sprawie pojawił się na oficjalne stronie internetowej ekipy z Suzuki Arena.

Konkretny cel przed nowym szkoleniowcem

Dominik Nowak związał się z Koroną Kielce kontraktem, który będzie obowiązywał do końca czerwca 2022 roku. Jak dotąd największym sukcesem 49-latka jako szkoleniowca jest wywalczenie awansu do Ekstraklasy z Miedzią Legnicą. Nowak w przeszłości prowadził też takie zespoły jak: Flota Świnoujście, Motor Lublin, czy Wigry Suwałki.

– Bardzo cieszę się, że trafiam do Korony Kielce, do klubu, który niewątpliwie ma swoje tradycje, ale też aspiracje i ambicje. Dla mnie to niezwykle ważne, bo w przeciągu mojej pracy tutaj celem nadrzędnym będzie powrót do Ekstraklasy – przekonywał nowy opiekun Złocisto-krwistych cytowany przez Korona-kielce.pl.

– W tym zespole drzemie ogromny potencjał, są tutaj dobrzy piłkarze. Cieszę się również z tego, że będę współpracować z bardzo dobrym sztabem szkoleniowym. Myślę tu przede wszystkim o Kamilu Kuzerze, który oczywiście zostaje. On zna Koronę, jak mało kto, a obecność takich osób zawsze jest ważna – zaznaczył Nowak.

Debiut w nowej roli w niedzielę

Korona Kielce po rozegraniu 23 spotkań plasuje się na 11. pozycji w ligowej tabeli, legitymując się dorobkiem 32 punktów. Do ostatniego miejsca gwarantującego grę w barażach Korona traci obecnie cztery punkty, mając jeden zaległy mecz do rozegrania z Bruk-Betem Termaliką.

Tymczasem w najbliższy weekend w ramach 25. kolejki Fortuna 1 Ligi ekipa z Kielc zmierzy się z Odrą Opole. Start spotkania zaplanowany jest na niedzielę na godzinę 12:40.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze