Odra Opole zwolniła Piotra Plewnię

Piotr Plewnia
Piotr Plewnia PressFocus

Piotr Plewnia przestał pełnić funkcję trenera Odry Opole – poinformował pierwszoligowy klub na swojej oficjalnej stronie internetowej.

  • Odra Opole znajduje się w strefie spadkowej pierwszej ligi
  • Zarząd klubu pożegnał się z dotychczasowym szkoleniowcem
  • Piotr Plewnia był trenerem “Niebiesko-Czerwonych” od marca 2021 roku

Władze Odry reagują na słabe wyniki

Odra Opole za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej poinformowała o zwolnieniu Piotra Plewni ze stanowiska trenera pierwszoligowego klubu. Na razie nie wiadomo, kto zastąpi 45-latka, a do momentu wskazania nowego szkoleniowca piłkarze “Niebiesko-Czerwonych” będą trenować pod wodzą dotychczasowych asystentów.

Wartością najwyższą dla nas wszystkich jest dobro Odry Opole, a ostatnie niezadowalające wyniki pierwszej drużyny będące pochodną wielu czynników, zmuszają nas do wprowadzenia zmian, w poszukiwaniu nowego impulsu – napisano w komunikacie przygotowanym przez zarząd pierwszoligowej ekipy.

Piotr Plewnia był menedżerem Odry Opole od marca 2021 roku, a wcześniej pracował w tym klubie jako asystent. 45-latek to były zawodnik takich zespołów jak m.in. GKS Katowice, Polonia Warszawa, Polonia Bytom, Widzew Łódź czy wspomniana Odra Opole, której jest wychowankiem.

Drużyna nazywana “Niebiesko-Czerwonymi” aktualnie z 11 punktami na koncie znajduje się na siedemnastym miejscu w tabeli Fortuna 1 Ligi. Niżej jest już tylko Sandecja Nowy Sącz, która zamyka stawkę i traci dwa oczka do Odry Opole.

Zobacz również:

Czytaj więcej: Paweł Wszołek: najważniejsze w sporcie są zwycięstwa

Komentarze