Obrońca Rakowa wypadł z gry

Piłkarze Rakowa Częstochowa
Piłkarze Rakowa Częstochowa fot. PressFocus

Raków Częstochowa w tym sezonie liczy się cały czas w walce o czołowe lokaty w tabeli PKO Ekstraklasy. Weszlo.com podało natomiast, że trener Marek Papszun może mieć kłopot, bo z powodu kontuzji na długi czas wyłączony z gry będzie prawdopodobnie Bogdan Racovitan.

  • Raków Częstochowa ma poważny kłopot, bo kontuzji doznał środkowy obrońca tej ekipy
  • Weszlo.com twierdzi, że Bogdan Racovitan z powodu urazu będzie wyłączony z gry przez dwa miesiące
  • Rumun trafił do ekipy Marka Papszuna w trakcie trwającego okna transferowego

Racovitan może stracić dwa miesiące

Raków Częstochowa młodzieżowego reprezentanta Rumunii pozyskał w styczniu. Według medialnych doniesień Racovitan kosztował przedstawiciela PKO Ekstraklasy mniej więcej 600 tysięcy euro. Chociaż z bonusami może być to suma nawet miliona euro. Zawodnik zaliczył jak na razie trzy występy w szeregach Niebiesko-czerwonych.

Debiut w polskiej ekipie Racovitan zaliczył w starciu przeciwko Wiśle Kraków. O ile w meczu z Białą Gwiazdą był rezerwowym, to w kolejnych dwóch ligowych spotkaniach szkoleniowiec Rakowa wystawiał zawodnika wyjściowym składzie.

W meczu z Górnikiem Zabrze Racovuitan zaliczył starcie z Lukasem Podolskim w pierwszych fragmentach rywalizacji. Rumuński defensor był po nim zmuszony opuścić boisko z powodu kontuzji już w szóstej minucie. Weszlo.com ujawnia, że kontuzja zawodnika jest poważniejsza, niż mogło się wydawać. Racovitan będzie wyłączony z gry przez dwa miesiące.

W najbliższy piątek częstochowianie w spotkaniu 23. kolejki ligowej zmierzą się w roli gospodarza z Wisłą Płock. Mecz odbędzie się o godzinie 18:00.

Czytajk więcej: Ligowe stadiony od 1 marca bez limitu widzów na trybunach

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze