Obrońca Lecha nie pojechał na zgrupowanie kadry, rodzinne sprawy zatrzymały Szweda

Filip Dagerstal
Filip Dagerstal fot. PressFocus

Lech Poznań w trakcie trwającej przerwy reprezentacyjnej nie straci ostatecznie Filipa Dagerstala. Zawodnik został powołany do reprezentacji Szwecji, ale w związku z tym, że został w minioną niedzielę ojcem, to otrzymał wolne od selekcjonera Trzech Koron.

  • Lech Poznań w oficjalnym komunikacie poinformował, że Filip Dagerstal nie pojechał na zgrupowanie reprezentacji Szwecji
  • 25-latek otrzymał wolne od selekcjonera Trzech Koron
  • Zawodnikowi w niedzielę urodziła się córka, więc piłkarz otrzymał możliwość spędzenia czasu w gronie najbliższych

Obrońca Lecha Poznań został ojcem

Lech Poznań w dobrych nastrojach udał się na przerwę reprezentacyjną. W ramach 10. kolejki PKO Ekstraklasy piłkarze Kolejorza pokonali Wartę Poznań (1:0). Tymczasem po zakończeniu tego meczu światło dzienne ujrzała nowina, że Filip Dagerstal został ojcem.

Środkowy defensor miał udać się na zgrupowanie reprezentacji Szwecji. Aczkolwiek po narodzinach córki sytuacja uległa zmianie. 25-latek otrzymał możliwość pozostania z rodziną.

Urodzony w Norrkoeping zawodnik ja na razie ma na swoim koncie dwa występy w drużynie narodowej. Dagerstal wziął udział w spotkaniach ze Słowacją (6:0) i Islandią (2:2). Dagerstal stanął przed szansą powrotu do drużyny narodowej po trzech latach przerwy. Ostatecznie piłkarz nie pojawi się na zgrupowaniu Trzech Koron.

“Na zgrupowaniu Szwedów zabraknie jednak Dagerstala. Wszystko przez to, że w niedzielę na świat przyszła córka Filipa, i zawodnik został w Poznaniu, by spędzić ten czas z najbliższą rodziną. Filip, jeszcze raz serdecznie gratulujemy!” – czytamy w oficjalnym komunikacie opublikowanym na stronie LechPoznan.pl.

W tej kampanii Szwed wystąpił łącznie w 20 meczach. Na boisku spędził 1566 minut. Dagerstal ma kontrakt ważny z Lechem do końca czerwca 2023 roku.

Czytaj więcej: Bednarek o meczach z Wartą. “To nie są spacerki po parku”

Komentarze