Obrońca Górnika podekscytowany derbami z Piastem. “Jesteśmy gotowi do walki”

Jonatan Kotzke
Jonatan Kotzke fot. PressFocus

Górnik Zabrze w sobotę zmierzy się w szlagierze dziewiątej kolejki PKO Ekstraklasy z Piastem Gliwice. Przed derbową potyczką w rozmowie z klubową telewizją wypowiedział Jonatan Kotzke, który tego lata zasilił szeregi 14-krotnych mistrzów Polski.

  • Górnik Zabrze na zakończenie sobotniego grania w PKO Ekstraklasie zmierzy się z Piastem Gliwice
  • Przed derbową potyczką swoimi odczuciami podzielił się Jonatan Kotzke
  • 32-latek w rozmowie z klubową telewizją przekonywał, że jego zespół jest gotowy na walkę

Górnik Zabrze z celem wygrania kolejnych derbów

Górnik Zabrze zaledwie kilka dni po wygranych Wielkich Derbach Śląska z Ruchem Chorzów (1:0) w Fortuna Pucharze Polski zagra kolejne ważne spotkanie w regionie. Tym razem Trójkolorowi zmierzą się z Piastem Gliwice, który może pochwalić się dwoma zwycięstwami z rzędu.

– To mecz derbowy i każde takie spotkanie ma wyjątkową atmosferę. Szczególnie że zagramy takie spotkanie na swoim stadionie. Z Ruchem Chorzów graliśmy na wyjeździe – mówił Jonatan Kotzke w rozmowie z klubową telewizją Górnika Zabrze.

– Jestem bardzo podekscytowany. Cały zespół nie może doczekać się meczu. Jesteśmy gotowi do walki – kontynuował zawodnika.

– Czuję się w Zabrzu świetnie. Cała drużyna i klub przywitali mnie bardzo dobrze i ciepło. Moja żona, rodzina. Czujemy się tutaj, jak w domu – zaznaczył Niemiec.

Środkowy obrońca trafił do Górnika tego lata, podpisując umowę do końca czerwca 2023 roku. Jak na razie Kotzke w koszulce 14-krotnego mistrza Polski wystąpił w siedmiu meczach, spędzając na boisku 343 minuty.

Czytaj więcej: Piast znów zwycięski, Górnik na remis z Wisłą Płock [WIDEO]

Komentarze