Nowy trener Wisły Kraków!

Adrian Gula
Adrian Gula PressFocus

Wisła Kraków poinformowała, że Adrian Gula zostanie jej nowym trenerem. Słowak podpisał z Białą Gwiazdą dwuletni kontrakt.

  • Wisła Kraków poinformowała o zatrudnieniu Adriana Guli
  • Słowak podpisał z klubem dwuletni kontrakt
  • 45-latek w przeszłości pracował, między innymi, w Viktorii Pilzno czy młodzieżowej reprezentacji Słowacji

Adrian Gula nowym trenerem Wisły Kraków

Wisła Kraków za pośrednictwem swojej strony internetowej poinformowała o zatrudnieniu nowego trenera.

“7 czerwca 2021 roku stanowisko trenera pierwszej drużyny Wisły Kraków objął Adrian Gula. 45-letni słowacki szkoleniowiec związał się z krakowskim klubem umową, która obowiązywać będzie przez dwa lata” – możemy przeczytać w oświadczeniu Białej Gwiazdy.

Nowy trener 13. zespołu Ekstraklasy może pochwalić się bogatym CV. Karierę trenerską rozpoczął w 2009 roku w AS Trencin. Pracował tam przez cztery lata, aż zdecydował przenieść się do MKS Żyliny. W sezonie 2016/17 zdobył z tym klubem mistrzostwo Słowacji. W 2018 roku przejął młodzieżową reprezentację swojego kraju. Przepracował tam półtora roku, po czym trafił do Viktorii Pilzno. Tam w kampanii 2018/19 do ostatnich kolejek walczył o mistrzostwo Czech, ale ostatecznie jego drużyna musiała uznać wyższość giganta – Slavii Praga. W minionym sezonie dotarł z Viktorią do finału Pucharu Czech, ale niesatysfakcjonująca dyspozycja w lidze doprowadziła do jego zwolnienia.

Za duży atut trenera uznaje się preferowany przez niego ofensywny styl gry, a także dobrą pracę z młodzieżą. W latach 2016-2018, MKS Żylina zarobiła na transferach 21,5 miliona euro.

Komentarze