Nowy trener w Poznaniu. ”Z optymizmem patrzę w przyszłość”

John van den Brom
John van den Brom fot. Lech Poznań

John van den Brom podpisał dwuletni kontrakt z mistrzem Polski. Lech zaprezentował Holendra kibicom, a ten zabrał głos na konferencji prasowej.

  • Za nami prezentacja nowego szkoleniowca Lecha
  • John van den Brom ma prowadzić poznaniaków przed dwa lata
  • Holender podkreśla, ze trenowanie mistrza Polski to dla niego zaszczyt

Lech z nowym trenerem na puchary

Maciej Skorża nieoczekiwanie zrezygnował z pracy w Lechu z powodów rodzinnych. To sprawiało, że poznaniacy musieli szybko zatrudnić trenera, który przygotuje zespół do zbliżających się eliminacji w Lidze Mistrzów (pierwsza runda z Karabachem Agdam). Mistrz Polski wybierał między kilkoma szkoleniowcami, ale finalnie kontrakt na dwa lata podpisał John van den Brom. Holender zabrał głos na konferencji prasowej.

Po rozmowach z dyrektorem i klubem początkowo nastąpiła przerwa, ale później zarząd wrócił do rozmów, w poniedziałek spotkałem się z zarządem i omówiliśmy wszystkie kwestie. Wielki szacunek dla Macieja Skorży za zdobycie Mistrzostwa Polski, Lech prezentował ostatnio atrakcyjny, ciekawy styl gry i w tym kierunku nadal będziemy zmierzać. To dla mnie zaszczyt być trenerem Lecha Poznań – powiedział nowy opiekun mistrza Polski.

Możliwość walki o Ligę Mistrzów to przywilej, wszyscy się z tego cieszymy. W Poznaniu zastałem gotowy zespół, jedynym piłkarzem, który opuścił klub jest Jakub Kamiński, poza tym wszyscy inni zawodnicy zostają. Trzon drużyny zostaje, dlatego z optymizmem patrzę w przyszłość – zdradził holenderski szkoleniowiec.

Jesteśmy Mistrzem Polski, więc zrobimy wszystko, by obronić ten tytuł. Chcemy też kolejny raz powalczyć o Puchar Polski, chcemy także jak najdalej zajść w europejskich pucharach dając kibicom wiele emocji. Z pokorą podchodzimy przede wszystkim do rundy jesiennej, w której rozegramy wiele spotkań. Ostatnio grając w Europie sporo się nauczyliśmy, polskim klubom ciężko łączy się wszystkie fronty, ale wierzę, że jako klub jesteśmy dobrze przygotowani – to z kolei wypowiedź Tomasza Rząsy, dyrektora sportowego Lecha.

Czytaj także: Ważny czas przed Wisłą. ”Nie stać jej na pudła transferowe”

Komentarze