Nowy trener blisko Korony Kielce

Dominik Nowak
Dominik Nowak fot. PressFocus

Korona Kielce według informacji Radia eM Kielce będzie miała nowego trenera. Kamila Kuzerę zastąpi Dominik Nowak, który ostatnio pozostawała bez zatrudnienia.

Zmiana trenera wisi w powietrzu

Korona Kielce po rozegraniu 23 meczów na zapleczu PKO Ekstraklasy plasuje się na 11. miejscu, mając 32 punkty na koncie. Złocisto-krwiści do zajmującej szóste i jednocześnie ostatnie miejsce barażowe Arki Gdynia tracą zaledwie cztery oczka.

Zmiana na stanowisku trenera od dłuższego czasu była omawiana w lokalnych mediach zajmujących się Koroną. Decyzje w tej kwestii ma jednak przyspieszyć to, że Kamil Kuzera ostatnio trafił do szpitala i nie będzie mógł dokończyć sezonu w roli opiekuna teamu z Kielc.

Baraże wciąż na wyciągnięcie ręki

Powyższy stan rzeczy sprawił zatem, że władze Korony zaczęły intensywniej działać w sprawie zatrudnienia nowego opiekuna. Wybór działaczy klubu padł podobno na Dominika Nowaka, który ma już na swoim koncie awans do Ekstraklasy z Miedzią Legnica. Wcześniej 49-latek prowadził Wigry Suwałki, Motor Lublin, czy Flotę Świnoujście.

W najbliższy weekend ekipa z Kielc zagra na wyjeździe z Odrą Opole. Korona do tej potyczki podejdzie po wygranym boju z GKS-em Tychy (1:0). Ogólnie Złocisto-krwiści pozostaję bez porażki od czterech spotkań, notując w tym czasie trzy zwycięstwa i jeden remis. Do zakończenia sezonu w Fortuna 1 Lidze pozostało jeszcze 10 kolejek. Niemniej Korona ma jeden mecz do rozegrania więcej, bo starcie tej ekipy z Bruk-Betem Termaliką zostało przełożone.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze