Nowy piłkarz Legii z ambitnym celem na nowy sezon

Makana Baku w barwach Warty Poznań
Makana Baku w barwach Warty Poznań Pressfocus

W sobotę Legia poinformowała, że jej zawodnikiem został Makana Baku. Niemiec udzielił wywiadu klubowej telewizji po podpisaniu kontraktu.

  • Makana Baku wrócił do Ekstraklasy
  • Były piłkarz Warty, a ostatnio Goztepe, dołączył do Legii
  • Z warszawskim klubem podpisał trzyletnią umowę

Celem sukcesy z warszawskim zespołem

Legia przed sezonem 2022/2023 stara się wzmocnić zespół, chociaż finanse mocno ograniczają działalność dyrektora sportowego stołecznego klubu. Sprowadzeni zostali: Dominik Hładun, Blaz Kramer, Robert Pich, a także najnowszy nabytek, czyli Makana Baku. Niemiec kosztował 350 tysięcy euro według portalu Tranfermarkt. Tyle otrzymał ostatni klub 24-latka, czyli Goztepe. Baku przyznaje, że chce osiągnąć sukcesy w nowym zespole.

Trener powiedział mi wszystko. Znałem Legię Warszawa już wcześniej, ale te informacje nie były dla mnie nowe. Skupiam się na piłce – chcę pokazać najlepszą wersję siebie i wygrać ligę. Mam nadzieję, że osiągniemy ten cel – powiedział Baku.

Nie chcę za dużo mówić. Myślę, że najważniejszą rzeczą, o której wszyscy wiedzą jest to, że chcę wygrywać. Kiedy to robię, jestem po prostu szczęśliwy. Czuję duże zaufanie ze strony klubu, dlatego tu jestem. Czuję pewność od wszystkich – dyrektora sportowego, trenera, każdego pracownika. Chciałbym oddać to zaufanie i zagrać najlepiej, jak umiem – rzekł niemiecki skrzydłowy.

Czasami czytałem informacje o sobie w Internecie. Jeżeli mam być szczery, miałem wakacje. Chciałem się zrelaksować i nic nie robić. Teraz czas na pracę. Nie czuję się jak gwiazda. Jestem bardzo pokornym chłopakiem, który chce dać z siebie wszystko, aby pomóc zespołowi. Zobaczymy, jak to będzie wyglądało na koniec – przyznał 24-latek.

Czytaj także: Były trener Jagielloni w ogniu krytyki. ”W ogóle nie przyglądał się zajęciom”

Komentarze