Nowy bramkarz w Białymstoku. ”Wracam do domu”

Bartłomiej Żynel
Bartłomiej Żynel fot. Jagiellonia Białystok

Jagiellonia poinformowała, że jej piłkarzem został Bartłomiej Żynel. Dla 24-letniego bramkarza to powrót w rodzinne strony.

  • Bartłomiej Żynel wrócił w rodzinne strony
  • 24-latek został zawodnikiem Jagielloni
  • Piłkarz ma być trzecim bramkarzem w pierwszym zespole białostoczan

Jagiellonia z jasnym planem na nowego piłkarza

Na sezon 2022/2023 Jagiellonia w kadrze pierwszego zespołu ma jednego doświadczonego bramkarza. To 31-letni Zlatan Alomerovic, który jest podstawowym wyborem trenera Macieja Stolarczyka. W przypadku nieobecności 31-latka, pozycja golkipera jest jednak nieobsadzona. Stąd też o pierwszym składzie marzyć może Bartłomiej Żynel, czyli najnowszy nabytek Jagielloni. Wychowany w Białymstoku 24-latek ostatnio grał w trzeciej lidze. Kiedyś był jednak w Wiśle Płock i RB Salzburg.

Szukaliśmy bramkarza zarówno pod kątem rezerw jak i bycia numerem trzy w pierwszym zespole. Doszliśmy do wniosku, że Bartek jest odpowiednią osobą na to miejsce, spełniającą powyższe kryteria. Jest wychowankiem Jagiellonii, ma dobry wiek, ale jednocześnie dysponuje już niezłym bagażem doświadczeń. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się podpisać z nim umowę. Docelowo Bartek ma być regularnie grającym bramkarzem w III lidze, ale również zabezpieczeniem na wypadek niespodziewanych zdarzeń w „jedynce” – powiedział dyrektor Masłowski.

Trochę tego świata zwiedziłem, byłem w Polsce i za granicą. Wracam do domu i to mnie cieszy. Kojarzę kilka twarzy. Jedną z nich jest trener Piotr Grzybko, obecnie pracujący przy drugim zespole, który pomimo upływu lat nadal jest pozytywnie nastawioną osobą. Mój cel? Jak każdy zawodnik przy pierwszej drużynie chcę grać i zrobię wszystko, aby znaleźć się w pierwszej jedenastce, chociaż już teraz jestem zadowolony z pracy, którą wykonujemy podczas treningów – powiedział Żynel.

Czytaj także: Łukasz Burliga w nowym klubie. Wzmocni czwartoligowe rezerwy

Komentarze