Nowak został nowym trenerem GKS-u Tychy

Dominik Nowak
Dominik Nowak fot. PressFocus

Dominik Nowak zgodnie z medialnymi doniesieniami został nowym trenerem GKS-u Tychy. Doświadczony szkoleniowiec związał się z Trójkolorowymi kontraktem do końca czerwca 2024 roku.

  • Dobiegły końca rozważania i spekulacje na temat nowego trenera GKS-u Tychy
  • Stery nad Trójkolorowymi przejął Dominik Nowak
  • 50-latek wrócił dpo pracy w roli trenera po ponad pół roku

Dominik Nowak przejął stery nad GKS-em Tychy

Dominik Nowak od momentu rozstania z Koroną Kielce pozostawał bez zatrudnienia. W przeszłości prowadził między innymi Motor Lublin, czy Wigry Suwałki. Największy sukces odniósł natomiast w Miedzi Legnica, gdzie wywalczył awans do Ekstraklasy. Teraz ma odbudować siłę GKS-u Tychy, który od kilku lat bezskutecznie walczy awans do najwyższej klasy rozgrywkowej.

– Wybór trenera pierwszej drużyny jest jednym z najważniejszych aspektów w funkcjonowaniu klubu, dlatego też nie chcieliśmy podejmować tej decyzji pochopnie. Dominik Nowak, pracując w poprzednich klubach, zanotował wiele dobrych wyników i ugruntował swoją pozycję na rynku szkoleniowców. Ogromną rolę przykłada do taktyki i organizacji gry. Wierzę, że pod jego wodzą zanotujemy progres w tych i innych elementach, co zaowocuje wynikami na miarę oczekiwań naszych i kibiców – powiedział prezes GKS Tychy – Leszek Bartnicki cytowany przez oficjalną stronę klubu.

GKS Tychy wróci do treningów przed startem nowego sezonu Fortuna 1 Ligi już 13 czerwca. Śląska ekipa na dzisiaj ma zaplanowane trzy mecze kontrolne, kolejno z: Widzewem Łódź, SKRĄ Częstochowa i Łódzkim KS.

Czytaj więcej: Ruch Chorzów podjął kluczową decyzję przed występami w 1 Lidze

Komentarze