“Pokazaliśmy naszą dojrzałość piłkarską”

Piotr Nowak
Piotr Nowak fot. PressFocus

Jagiellonia Białystok w sobotni wieczór zaliczyła drugi z rzędu remis. Podopieczni Piotra Nowaka podzielili się punktami z Wisłą Kraków, remisując bezbramkowo. Po zakończeniu spotkania opinią na jego temat podzielił się opiekun Żółto-czerwonych.

  • Jagiellonia Białystok zaliczyła w sobotni wieczór dwunasty remis w sezonie
  • Żółto-czerwoni sa już bardzo blisko zapewnienia sobie ligowego bytu
  • Na konferencji prasowej spotkanie z Białą Gwiazdą skomentował trener Jagi

Jagiellonia krok od utrzymania

Jagiellonia Białystok w ostatnich 11 meczach ligowych zaliczyła tylko dwa zwycięstwa. W sobotni wieczór ekipa ze Słonecznej zaliczyła piąte z rzędu starcie ligowe bez wygranej. Opiekun Żółto-czerwonych opowiedział o planie na spotkanie.

To był bardzo ważny mecz dla obu drużyn. Myślę, że można było założyć, iż będzie to mecz walki od samego początku. Staraliśmy się zneutralizować dobre skrzydła Wisły Kraków. Myślę, że w pierwszej połowie wyglądało to w miarę dobrze. Później mieliśmy szansę ten mecz wygrać, a nasze zmiany to potwierdzają – mówił Piotr Nowak na pomeczowej konferencji prasowej cytowanej przez Wisla.krakow.pl.

Uważałem, że potrzeba nam trochę mobilności z przodu. Mieliśmy kilka sytuacji i najbardziej szkoda ostatniej, bo z tego powinna paść bramka. Wisła akurat takich klarownych okazji nie miała, co mnie bardzo cieszy, bo w tych ostatnich meczach popełnialiśmy błędy. Teraz zachowaliśmy koncentracje do końca i brawa za to dla zespołu – dodał opiekun białostoczan.

Przez większość spotkań w tej rundzie zmuszeni byliśmy gonić wynik, bo popełnialiśmy proste błędy. W tym meczu pokazaliśmy naszą dojrzałość piłkarską i to mnie cieszy, bo włożyliśmy w to sporo pracy – podsumował szkoleniowiec Jagi.

Jagiellonia po rozegraniu 32 bojów ligowych legitymuje się dorobkiem 36 punktów. Tym samym Żółto-czerwoni są już bardzo blisko zapewnienia sobie ligowego bytu. W następnej kolejce ligowej Jagiellonia u siebie zmierzy się z Legią Warszawa, a w ostatnim meczu sezonu rywalem ekipy Nowaka będzie na wyjeździe Górnik Łęczna.

Czytaj więcej: Brzęczek bez owijania w bawełnę. “Nasza sytuacja jest trudna, ale zostały nam dwa mecze”

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze