Novikovas nie wróci do Polski. Litwin znalazł nowy zespół

Arvydas Novikovas
Arvydas Novikovas PressFocus

Arvydas Novikovas został przedstawiony jako nowy zawodnik Hapoelu Hajfa, co oznacza, że Litwin nie wróci do Ekstraklasy.

  • Arvydas Novikovas znalazł nową drużynę
  • Skrzydłowy wzmocnił Hapoel Hajfa
  • 32-latek nie wróci zatem do Polski

Novikovas będzie kontynuował karierę w Izraelu

Arvydas Novikovas został nowym piłkarzem Hapoelu Hajfa – czytamy na oficjalnej stronie internetowej izraelskiego klubu. Prawoskrzydłowy pomyślnie przeszedł testy medyczne i związał się z tym zespołem krótkoterminową umową. Obie strony podpisały bowiem kontrakt ważny do końca aktualnego sezonu (do 30 czerwca 2023 roku).

32-latek przeniósł się do Izraela na zasadzie wolnego transferu (za darmo). Tym samym etatowy reprezentant Litwy nie wróci do Ekstraklasy, o czym spekulowano w ostatnim czasie. Ofensywnego zawodnika łączono także z przeprowadzką na Cypr. Arvydas Novikovas ostatecznie przyjął ofertę od izraelskiego Hapoelu Hajfa.

84-krotny reprezentant Litwy ostatnio przywdziewał koszulkę tureckiego Samsunsporu, który występuje w tamtejszej drugiej lidze. Wcześniej grał również dla Erzurumsporu, Legii Warszawa, Jagiellonii Białystok, Bochum, Erzgebirge Aue, Heart of Midlothian oraz St. Johnstone.

Arvydas Novikovas w 8 meczach trwającej kampanii zaliczył 1 asystę. Portal “Transfermarkt” wycenia go na 400 tysięcy euro.

Komentarze