Nika Kacharava oraz Vasyl Kravets na testach medycznych w Lechu

Piłkarze Lecha Poznań
Piłkarze Lecha Poznań fot. Przemysław Szyszka / LechPoznan.pl

Lech Poznań nie zakończył jeszcze ofensywy transferowej. Dzisiejszego dnia Kolejorza przeprowadził testy medyczne dwóch zawodników. Są nimi Nika Kacharava oraz Vasyl Kravets.

Czytaj dalej…

Nika Kacharava i Vasyl Kravets przechodzili dzisiaj testy medyczne w Lechu Poznań. Gruziński napastnik, po wydaniu przez lekarzy pozytywnej opinii, zostanie wypożyczony do Kolejorza na rok z opcją wykupu z Anorthosisu Famagusta. Kacharava występuje w reprezentacji Gruzji, gdzie w 19. meczach zdobył dwa gole, jeden z nich padł w niedawno wygranym meczu z Estonią w ramach Ligi Narodów. Napastnik jest już oswojony z ekstraklasowymi boiskami, gdyż w sezonie 2017/2018 został wypożyczony do Korony Kielce, w której to rozegrał 29. spotkań, zdobywając przy tym dziewięć goli i notując osiem asyst. W swoim obecnym klubie w 44. spotkaniach na listę strzelców wpisał się dziesięciokrotnie, a drogę do bramki otwierał kolegom dwanaście razy.

Kolejorz w podobny sposób spróbuje zakontraktować też Vasyla Kravetsa. Jeśli Ukrainiec zda testy medyczne, to zostanie on wypożyczony do Lecha na rok, a Kolejorz zachowa przy tym opcję pierwokupu. Obrońca przenosi się z CD Leganes, dla którego zagrał sześć spotkań w La Lidze. Ostatnie pół roku spędził natomiast na wypożyczeniu w CD Lugo. W Segunda Division, Ukrainiec zagrał w szesnastu spotkaniach. Jest też wychowankiem klubu, w którym występował niegdyś obecny obrońca Lecha Poznań – Kostevych.

Komentarze