Niedzielne sparingi: grały Lech, Zagłębie, Jagiellonia i Stal

Filip Szymczak
Filip Szymczak PressFocus

Przebywające na zgrupowaniach w Turcji cztery kluby PKO Ekstraklasy rozegrały w niedzielę kolejne sparingowe spotkania. Trzy z nich – Lech Poznań, Jagiellonia Białystok i Stal Mielec – cieszyły się ze zwycięstw. Wyższość rywali musiało natomiast uznać Zagłębie Lubin.

Kolejorz w Turcji wygrał już po raz drugi. Po skromnej wygranej 1:0 nad miejscowym Bandirmasporem Kulubu, w niedzielę pokonał znacznie bardziej wymagającego przeciwnika. Podopieczni Dariusza Żurawia okazali się lepsi od Dynama Moskwa (2:0), a obie bramki dla Lecha Poznań zdobył Filip Szymczak.

Wysoką skuteczność zaprezentowała również Jagiellonia Białystok, która pokonała 3:0 FK Radnicki Nis. Skromne zwycięstwo 1:0 na swoje konto zapisała natomiast Stal Mielec. Beniaminek PKO Ekstraklasy uporał się z Napredakiem Krusevac. Sposobu na rywala nie znalazło natomiast Zagłębie Lubin, które przegrało 1:2 z Partizanem Belgrad.

W najbliższych dniach przedstawicieli polskiej ekstraklasy czekają kolejne kontrolne pojedynki. Program sparingowych spotkań oraz wyniki dotychczasowych meczów znajdziesz tutaj.

Lech Poznań – Dynamo Moskwa 2:0 (2:0)
1:0 Szymczak 21′
2:0 Szymczak 26′

Stal Mielec – Napredak Krusevac 1:0 (0:0)
1:0 Mak 57′

Zagłębie Lubin – Partizan Belgrad 1:2 (0:1)
0:1 Holender 30′
1:1 Mraz 40′
1:2 Stulić

Jagiellonia Białystok – FK Radnicki Nis 3:0 (1:0)
1:0 Puljić 38′
2:0 Fernan Ferreiroa 48′
3:0 Mystkowski (k.) 69′

Komentarze