Niedziela remisów w Fortuna 1 Lidze, Widzew urwał punkty Arce

Arka Gdynia - Widzew Łódź
Arka Gdynia - Widzew Łódź fot. PressFocus

Cztery gole padły w trzech niedzielnych meczach w ramach 31. kolejki Fortuna 1 Ligi. Żadna z drużyn nie zdołała przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. W hicie dnia Arka Gdynia bezbramkowo zremisowała z Widzewem Łódź.

Arka Gdynia zrównała się punktami z GKS-em Tychy

W pierwszym meczu dnia Arka Gdynia miała plan, aby wykonać krok w kierunku awansu do PKO Ekstraklasy, chcąc wykorzystać jednocześnie sobotnie potknięcie GKS-u Tychy z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza (0:2). Ostatecznie zespół Dariusza Marca nie wykorzystał szansy, dzieląc się punktami z drużyną Marcina Broniszewskiego.

Dwa gola padły z kolei w boju z udziałem Resovii Rzeszów i Korony Kielce. Pierwsza bramka padła w 61. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Jakub Podgórski. Pomocnik Złocisto-krwistych dał prowadzenie swojemu zespołowi, z którego Korona cieszyła się jednak tylko 82 minuty, gdy do wyrównania doprowadził Oliver Podhorin.

W ostatnim spotkaniu kolejki Sandecja Nowy Sącz zremisowała 1:1 z Chrobrym Głogów. Tym samym wydłużyła się passa meczów bez porażki zespołu Ivana Djurdjevicia, która trwa od 1 maja.