Nene został zawodnikiem Jagiellonii Białystok

Piłkarze Jagiellonii Białystok
Piłkarze Jagiellonii Białystok fot. PressFocus

Jagiellonia Białystok zaczęła zbrojenie się przed startem sezonu 2022/2022. W oficjalnym komunikacie biuro prasowe Żółto-czerwonych poinformowało, że nowym zawodnikiem tej ekipy został Nene. Portugalczyk związał się z przedstawicielem PKO Ekstraklasy kontraktem do końca czerwca 2024 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

  • Jagiellonia Białystok ogłosiła pierwszy letni transfer
  • Żółto-czerwoni pozyskali nowego pomocnika
  • Szeregi Żółto-czerwonych zasilił Nene, który ma za sobą niezły sezon w lidze portugalskiej

Jagiellonia z nowym piłkarzem

Jagiellonia Białystok wzmocniła się w pomocy, zatrudniając Nene. 26-latrek ostatnio bronił barw CD Santa Clara. W trakcie ostatniej kampanii rozegrał 26 meczów ligowych. Opinią na temat nowego nabytku Jagi podzielił się jeden z przedstawicieli klubu.

– Nene oglądaliśmy od około trzech miesięcy. Szukaliśmy kreatywnego piłkarza środka pola dobrze czującego się na pozycjach numer sześć i osiem, a Portugalczyk spełnia te kryteria. Cieszy mnie to, że mimo propozycji nowego kontraktu ze strony CD Santa Clara przyjął naszą ofertę. Nene chciał spróbować czegoś nowego, Jagiellonia jest jego pierwszym zagranicznym klubem – mówił dyrektor sportowy białostoczan – Łukasz Masłowski.

– Cieszę się, że zdecydował się na podjęcie tego wyzwania. Jesteśmy pełni optymizmu co do jego potencjału. Mamy nadzieję, że podniesie jakość drużyny. Uważamy, że w tym momencie taki piłkarz jak Nene przyda się zespołowi – uzupełnił działacz.

Portugalski zawodnik to wychowanek Sportingu Braga. W przeszłości grał w młodzieżowej reprezentacji Portugalii do lat 19. Rozegrał w niej dwa spotkania.

Czytaj więcej: Wisła Płock z pierwszym letnim wzmocnieniem

Komentarze