Nastolatek nowym nabytkiem Wisły Kraków

Mateusz Młyński
Mateusz Młyński PressFocus

W piątek wieczorem dowiedzieliśmy się, że Mateusz Młyński został nowym zawodnikiem Wisły Kraków. Wychowanek Arki Gdynia dołączy do Białej Gwiazdy dopiero w letnim oknie transferowym. Obecnie 20-latek jest pewnym punktem swojego zespołu, a na koncie ma już występy w reprezentacji Polski U-17, U-18 oraz U-19.

Młyński przygodę z futbolem rozpoczynał w Huraganie Przodkowo, skąd w 2014 roku trafił do Arki Gdynia SSA. Atutem 19-latka jest szybkość oraz znakomity przegląd pola. Najlepiej czuje się na lewym skrzydle, gdzie jego rajdy ofensywne pozwalają drużynie na zaskoczenie przeciwnika podczas kontrataku. Młody zawodnik ma za sobą już 39 rozegranych spotkań w PKO Ekstraklasie. Łącznie zagrał, aż 2196 minut i strzelił trzy bramki oraz zanotował pięć asyst.

Mateusz Młyński podpisał czteroletni kontrakt z Białą Gwiazdą i zasili jej szeregi pierwszego lipca 2021 roku. Młoda krew powinna zapewnić Wiśle lepszą jakość w ofensywie. Należy dodać, że lewy skrzydłowy jest podstawowym graczem Arki, a trener Ireneusz Mamrot nie raz chwalił 20-latka za podejmowanie odpowiednich decyzji na boisku. Obecnie ekipa z Gdyni zajmuje piątą lokatę w 1. Lidze.

Komentarze