Napastnik Legii na celowniku zespołu zza oceanu

Rafa Lopes
Rafa Lopes 2022.05.21 WarszawaPilka nozna PKO Ekstraklasa Sezon 2021/2022Legia Warszawa - Cracovia KrakowN/z Rafael LopesFoto Marcin Bulanda / PressFocus2022.05.21 WarszawaFootball Polish PKO Ekstraklasa League Season 2021/2022Legia Warszawa - Cracovia KrakowRafael LopesCredit: Marcin Bulanda / PressFocus

Przed nowym sezonem kadra Legii Warszawa przechodzi wiele zmian personalnych. Z klubem pożegnało się już kilku zawodników, a może do nich dołączyć także Rafa Lopes. Portugalczyk znalazł się na liście życzeń Western Sydney Wanderes. 

  • Rafa Lopes rozegrał przyzwoity sezon w barwach Legii
  • Kontrakt napastnika wygasa wraz z końcem roku
  • Zainteresowani jego usługami usługami są w Australii, a konkretnie Western Sydney Wanderes

Legię może pożegnać kolejny napastnik

Kontrakt Rafy Lopesa wiąże go z Legią Warszawa do końca 2022 roku. Zarząd klubu zapowiedział jednak, że w przypadku otrzymania satysfakcjonującej oferty, 30-latek będzie mógł opuścić klub. A takowa pojawiła się na horyzoncie. Jak podaje Red&Black TV, piłkarzem stołecznego klubu zainteresowany jest Western Sydney Wanderes. 

Zespół rywalizuje w najwyższej klasie rozgrywkowej w Australii. Ostatni sezon nie był w ich wykonaniu zbyt udany. Drużyna z Sydney zajęła dopiero 10 miejsce i na kolejne rozgrywki ma dużo większe aspiracje. Lopes jako doświadczony i posiadający dobre wykończenie zawodnik mógłby stanowić spore wzmocnienie zespołu prowadzonego przez Marka Rudana.

Poprzedni sezon w wykonaniu Portugalczyka był stosunkowo udany. 30-latek w 47 meczach zdobył siedem goli i zanotował trzy asysty. Wyceniany jest przez portal Transfermarkt na 400 tysięcy euro, jednak z uwagi na kończący się kontrakt, Wojskowi prawdopodobnie rozstaliby się z nim za symboliczną kwotę.

Zobacz też: Kolejny obcokrajowiec w Warszawie. Legia z nowym graczem

Komentarze