Szymon Włodarczyk na liście życzeń uznanych klubów

Szymon Włodarczyk
Szymon Włodarczyk fot. PressFocus

Szymon Włodarczyk jesienią w Ekstraklasie trafił do siatki siedmiokrotnie. Bramkostrzelny 20-latek znalazł się na radarach takich klubów, jak Celtic, Freiburg czy Anderlecht – informuje Fabrizio Romano w programie Okno Transferowe.

  • Przenosiny do Górnika Zabrze były dla Szymona Włodarczyka bardzo udane
  • Napastnik strzelił jesienią siedem goli
  • Teraz może zaliczyć hitowy transfer

Kiedy Włodarczyk zmieni klub?

Szymon Włodarczyk do seniorskiej piłki dorastał w Legii Warszawa. Nie miał tam większych szans na regularną grę w pierwszym składzie, dlatego latem zdecydował się na przenosiny do Górnika Zabrze. Ten ruch szybko okazał się strzałem w dziesiątkę, bowiem w klubie ze Śląska pełni główną rolę.

20-latek podpisał kontrakt do 30 czerwca 2025 roku, a mimo tego o potencjalnym zagranicznym transferze mówi się już teraz. To zasługa jego świetnej gry w rundzie jesiennej, w trakcie której trafił do siatki rywali siedmiokrotnie.

Fabrizio Romano wziął pod lupę sytuację młodzieżowego reprezentanta Polski. Zdaniem cenionego dziennikarza Włodarczyk znalazł się w kręgu zainteresowań takich klubów, jak Anderlecht, Celtic czy Freiburg.

Do ewentualnego transferu powinno natomiast dojść dopiero latem. Górnik Zabrze nie spieszy się ze sprzedażą swojej wschodzącej gwiazdy, ponieważ wierzy w utrzymanie dobrej formy i większe pieniądze po sezonie. W chwili obecnej transfer Włodarczyka byłby możliwy za kwotę w okolicach pięciu milionów euro. Latem ta cena może być zdecydowanie większa.

Zobacz również: Lech Poznań przedłużył umowę z kluczowym piłkarzem

Komentarze