Najlepszy strzelec Warty przedłużył umowę z klubem

Mateusz Kuzimski
Mateusz Kuzimski fot. PressFocus

Mateusz Kuzimski podpisał nową umowę z Wartą Poznań, poinformował klub z PKO Ekstraklasy w oficjalnym komunikacie. Nowa umowa doświadczonego napastnika obowiązywać będzie do końca czerwca 2022 roku.

Dobra wiadomość dla kibiców Warty

Mateusz Kuzimski broni barw Zielonych od 2020 roku. Szeregi Warty zawodnik zasilił z Chojniczanki Chijnice, w której barwach został wicekrólem strzelców zaplecza polskiej ekstraklasy. Kuzimski dobył wówczas 15 bramek.

W trwającym sezonie 29-latek zaliczył jak na razie sześć trafień, a ponadto ma na swoim koncie pięć asyst. Pod względem zdobytych bramek jest najlepszym strzelcem w poznańskiej ekipie. Kuzimski jest też najlepszy w zespole w klasyfikacji kanadyjskiej.

Ostatnie słowo jeszcze nie zabrzmiało

– Bardzo się cieszę z tego, że zostaję w Warcie Poznań na kolejny sezon. Nowy kontrakt to dla mnie sygnał, że Klub jest zadowolony z mojej postawy, a umowa daje mi większą pewność i stabilizację – rzekł piłkarz tuż po ogłoszeniu nowej umowy.

– Dobrze się tu czuję, co, mam nadzieję, widać na boisku. Spełniłem swoje marzenia, gdy trafiłem do Ekstraklasy i chcę grać w niej z Wartą jak najdłużej. Mogę też obiecać, że gole i asysty, które mam w tym sezonie, to nie jest jeszcze moje ostatnie słowo – przekonywał Kuzimski.

Napastnik Zielonych okazję na poprawienie swojego bilansu będzie miał już w sobotę, gdy poznański team w roli gospodarzy zmierzy się ze Stalą Mielec. Aktualnie Warta w tabeli PKO Ekstraklasy plasuje się na ósmym miejscu, legitymując się dorobkiem 32 punktów na koncie.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze