Dominik Furman
Dominik Furman fot. ASInfo

Nafciarze wygrywają w Szczecinie!

Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie odnieśli w poniedziałek piłkarze Wisły Płock. W wyjazdowym meczu podopieczni Radosława Sobolewskiego sprawili niespodziankę, ogrywając 2:1 niepokonaną dotychczas Pogoń Szczecin.

W roli zdecydowanego faworyta do poniedziałkowego spotkania przystępowali zawodnicy Pogoni Szczecin, którym wygrana w tym meczu dawała fotel lidera. Mecz nie ułożył się jednak po ich myśli, bowiem w 11. minucie na prowadzenie wyszli Nafciarze. Po płaskim dograniu Rzeźniczaka w pole karne z prawej strony boiska, bramkarza Portowców mocnym uderzeniem z około dziesięciu metrów pokonał Ricardinho.

Radość gości z Płocka nie trwała jednak długo. W 14. minucie fatalny błąd defensywy Wisły wykorzystał Srdan Spiridonović, który po prostopadłym podaniu wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Jak się okazało była to ostatnia bramka w pierwszej połowie.

Druga połowa świetnie rozpoczęła się dla Wisły, która w 48. minucie ponownie objęła prowadzenie. Po błędzie Triantafyllopoulosa, z piłką na bramkę Pogoni ruszył Dominik Furman i mocnym strzałem zmusił Stipicę do kapitulacji.

Pogoń miała swoje okazje do wyrównania. Najlepszą sześć minut przed końcem zmarnował jednak Guarrotxena, który nie trafił do siatki w sytuacji sam na sam. Gospodarze spotkanie musieli kończyć w dziesiątkę, bowiem drugą żółtą kartką ukarany został Ricardo Nunes. Wynik 2:1 dla gości nie uległ zmianie do końca meczu.

Pogoń Szczecin – Wisła Płock 1:2 (1:1)

0:1 Ricardinho 11′
1:1 Spiridonović 14′
1:2 Furman 48′