Nafciarze wygrywają w Kielcach

Radosław Sobolewski
Radosław Sobolewski fot. Aśka Żmijewska / Wisła Kraków SSA

Siódme zwycięstwo w tym sezonie odnieśli piłkarze Wisły Płock, którzy w sobotnie popołudnie skromnie 1:0 pokonali Koronę Kielce.

Czytaj dalej…

W 11. minucie prowadzenie mogła objąć Korona. Przed szansą stanął wówczas Pućko, ale jego uderzenie z prawej strony pola karnego wybronił bramkarz.

Tymczasem w 22. minucie na prowadzenie wyszła Wisła. O piłkę w polu karnym skutecznie powalczył Ricardino, a następnie mocnym uderzeniem z trzynastu metrów pod poprzeczkę nie dał szans bramkarzowi. Jak się okazało był to jedyny gol w pierwszej połowie.

W drugiej połowie Nafciarze skutecznie bronili dostępu do własnej bramki, czekając jednocześnie na okazje do skontrowania rywali. Kibice nie doczekali się jednak kolejnych goli i mecz zakończył się skromną wygraną 1:0 Wisły.

Korona Kielce – Wisła Płock 0:1 (0:1)

0:1 Ricardinho 22′

żółte kartki:
Korona – Żubrowski, Gnjatić
Wisła – Sahiti, Michalski

Korona:  Kozioł – Szymusik, Kovacević, Pierzchała (25′ Marquez), Dziwniel – Gnjatić, Żubrowski (68′ Radin), Pućko, Pacinda – Cebula, Żyro (56′ Djuranović)

Wisła: Dähne – Stefańczyk, Rzeźniczak, Michalski, Furman – Rasak, Sahiti (69′ Kwietniewski), Uryga, Szwoch – Tomasik, Ricardinho (87′ Zawada)

Komentarze