Nafciarze nie zwalniają tempa

Jakub Rzeźniczak

Wisła Płock pokonała 3:1 Jagiellonię Białystok w spotkaniu 13. kolejki włoskiej ekstraklasy. Nafciarze zaliczyli tym samym swoje ósme zwycięstwo w trakcie trwającej kampanii w lidze.

Fascynująco zapowiadała się potyczka z udziałem dwóch ekip z czołówki ligowej klasyfikacji. Nafciarze wyszli na plac gry z założeniem kontynuowania passy spotkań bez porażki, chcąc wygrać siódme spotkanie z rzędu. Podopieczni Ireneusza Mamrota mieli natomiast nadzieję na druga wiktorię z rzędu.

W pierwszej części rywalizacji nie brakowało emocji na stadionie im. Kazimierza Górskiego. wynik spotkania został otwarty w 25. minucie, gdy Alan Uryga głową skierował piłkę do siatki, wykorzystując podanie Dominika Furmana. Do przerwy płocczanie prowadzili.

Po zmianie stron Duma Podlasia wyrównała stan rywalizacji za sprawą Patryka Klimali. Napastnik białostoczan z bliska skierował piłkę do siatki, wykorzystując podanie od Toma Prikryla.

Ostatecznie wiślacy przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę dzięki trafieniom Mateusza Szwocha i Jakuba Rzeźniczaka. Pomocnik Wisły popisał się ładnym uderzeniem z lewej nogi po sprytnie rozegranym wyrzucie z autu. Wynik rywalizacji ustalił Jakub Rzeźniczak.

Wisła Płock – Jagiellonia Białystok 3:1 (1:0)