Dominik Furman
Dominik Furman fot. ASInfo

Nafciarze nie dają szans Arce!

Wisła Płock nie zwalnia tempa! Nafciarze w inaugurującym rywalizację w 11. kolejce PKO Ekstraklasy spotkaniu pokonali u siebie 4:1 Arkę Gdynia. Dla drużyny Radosława Sobolewskiego to czwarte zwycięstwo z rzędu.

W pierwszych kilkunastu minutach lepsze wrażenie sprawiała Arka, która stwarzała większe zagrożenie pod bramką przeciwnika. Nie przyniosło to jednak efektu w postaci bramki. Tymczasem w 29. minucie na prowadzenie wyszła Wisła Płock. Po dośrodkowaniu Furmana z rzutu rożnego, uderzeniem głową do siatki trafił Ricardinho.

Cztery minuty później było już 2:0 dla podopiecznych Radosława Sobolewskiego. Tym razem piłka trafiła do ustawionego z lewej strony pola karnego Damiana Michalskiego, który potężnym uderzeniem pod poprzeczkę nie dał szans bramkarzowi.

Kolejne bramki padły w drugiej połowie. W 59. minucie trzeciego gola dla Nafciarzy zdobył Piotr Tomasik, który na raty wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem po prostopadłym podaniu Furmana.

Arka nie zamierzała się jednak poddawać. W 73. minucie po podaniu Budzińskiego, z prawej strony pola karnego do siatki trafił Michał Nalepa. Pięć minut później bliski zdobycia kontaktowego gola był Schirtladze, ale piłka po jego strzale głową trafiła w słupek.

Ostatnie połowa w meczu należało jednak do gospodarzy, którzy w czwartej minucie doliczonego czasu gry ustalili wynik na 4:1. Tym razem do bramki Arki trafił Mikołaj Kwietniewski.

Wisła Płock – Arka Gdynia 4:1 (2:0)

1:0 Ricardinho 29′
2:0 Michalski 35′
3:0 Tomasik 59′
3:1 Nalepa 74′
4:1 Kwietniewski 90+4′