Na zapleczu Ekstraklasy bez zmian. Czołówka traci punkty

Piłkarze Sandecji
Piłkarze Sandecji PressFocus

Drużyny z czołówki tabeli Fortuna 1. Ligi ponownie zawiodły. W piątek i sobotę punkty straciły ŁKS Łódź, Górnik Łęczna i Widzew Łódź.

Już w piątek doszło do jednego z ciekawszych pojedynków tej serii. ŁKS Łódź na własnym stadionie podejmowali Arkę Gdynia. Po pierwszej połowie gospodarze mogli być w bardzo dobrych humorach, bowiem prowadzili 1:0 po trafieniu Ricardinho. W drugiej połowie Arka odwróciła jednak losy rywalizacji i dzięki trafieniom Rosołka oraz Viniciusa zdobyła komplet punktów.

W sobotę kolejne punkty stracił drugi w tabeli Górnik Łęczna, który u siebie bezbramkowo zremisował z Puszczą Niepołomice. Po tym meczu nadal ma trzy punkty przewagi nad trzecim Radomiakiem Radom, ale na koncie rozegrane dwa spotkania więcej.

Osmej porażki w tym sezonie w sobotę doznał również Widzew Łódź, który musiał uznać wyższość fantastycznie grającej w druiej połowie Sandecji Nowy Sącz. Gospodarze wygrali 3:1 i była to ich czwarta wygrana z rzędu. Po tym meczu Sandecja zajmuje dziesiąte miejsce, ale traci już tylko dwa punkty do siódmego Widzewa.

Trzy punkty na swoje konto zapisała także Resovia, która u siebie skromnie 1:0 pokonała Stomil Olsztyn.

ŁKS Łódź – Arka Gdynia 1:2 (1:0)
1:0 Ricardinho 42′
1:1 Rosołek 69′
1:2 Vinicius 73′

Resovia – Stomil Olsztyn 1:0 (1:0)
1:0 Jaroch 85′

Sandecja Nowy Sącz – Widzew Łódź 3:1 (2:0)