Murawski: skupiamy się na wygraniu naszych meczów

Radosław Murawski
Radosław Murawski Pressfocus

Finał pucharu Polski nie potoczył się dla piłkarzy Lecha tak jak sobie to wymarzyli. Po końcowym gwizdku arbitra to zawodnicy Rakowa Częstochowa mogli się cieszyć z trofeum. Kolejorz wciąż ma szanse na zdobycie mistrzostwa Polski. O ile na drodze znów nie stanie im drużyna z Częstochowy. O nastrojach w Poznaniu opowiedział w ostatnim wywiadzie Radosław Murawski.

  • Lech przegrał w finale pucharu Polski z Rakowem
  • Kolejorz wciąż ma szanse na zdobycie mistrzostwa Polski
  • Radosław Murawski podkreślił, że drużyna nie ogląda się na rywali

Trzy finały do końca rozgrywek

Przed finałem pucharu Polski faworytem do sięgnięcia po trofeum był Lech Poznań. Po 90 minutach to Raków Częstochowa był drużyną lepszą i zasłużenie zdobył triumfował. Piłkarzom Kolejorza pozostała walka o mistrzostwo Polski, która toczy się między nimi, Rakowem i Pogonią Szczecin.

Na ten moment bliżej sięgnięcia po tytuł są zawodnicy Marka Papszuna, którzy dzięki lepszemu bilansowi są na prowadzeniu. Lech Poznań musi wygrać swoje pozostałe mecze i liczyć na potknięcie rywali, którzy znajdują się w dobrej dyspozycji. Jak podkreśla Radosław Murawski, piłkarze Kolejorza skupiają się przede wszystkim na zwycięstwach w spotkaniach z Piastem, Wartą i Zagłębiem.

– Nie możemy się teraz położyć, bo nie mamy nic do stracenia, a dużo jeszcze do zyskania. Musimy bić się do samego końca. Wygrać trzy mecze i nie myśleć o niczym innym – stwierdził Murawski w rozmowie z klubowymi mediami. 

– Skupmy się na sobie i wygrajmy wszystko do końca. To jest naprawdę ciężki moment, ale musimy pokazać, że jesteśmy drużyną. Trzeba szybko podnieść głowy do góry i wspierać się nawzajem – dodał. 

– Mamy jeszcze trzy mecze w lidze. Gdybyśmy grali ostatnie spotkanie w sezonie, wtedy mógłby być lament i rozpacz, ale teraz nie ma na to czasu. Trzeba się wziąć w garść, skupić na najbliższym meczu z Piastem i walczyć do samego końca – zakończył pomocnik Kolejorza.

Przeczytaj też: Skorża po starciu z Rakowem: czujemy ogromny zawód, rozczarowanie

Musisz mieć przynajmniej 18 lat, żeby korzystać z tej strony.
Prosimy graj odpowiedzialnie! Hazard może uzależniać.

Komentarze