Murawski ocenił jesień w wykonaniu Lecha. “Dałbym nam piątkę”

Radosław Murawski
Radosław Murawski fot. PressFocus

Lech Poznań ma za sobą niezłą rundę jesienną w PKO Ekstraklasie. Mistrz Polski aktualnie plasuje się na szóstej pozycji. Tymczasem pierwszą część sezonu ocenił w rozmowie z oficjalna strona internetową Kolejorza pomocnik Radosław Murawski.

  • Lech Poznań liczy się w lidze w walce o najwyższe cele
  • Podopieczni Johna van den Broma zaliczyli falstart, ale mieli dobry finisz
  • Komentarz na temat postawy drużyny przedstawił Radosław Murawski

Lech Poznań z umiarkowanym optymizmem

Lech Poznań nie tylko wciąż ma kontakt z ligową czołówką, ale będzie też rywalizował wiosną w europejskich pucharach. Kolejorz w 1/16 finału Ligi Konferencji Europy mierzyć się będzie z norweskim Bodo/Glimt. Tymczasem kilka zdań na temat postawy poznańskiej drużyny jesienią wyraził jeden z jej piłkarzy.

Dałbym nam piątkę. Szóstka byłaby w momencie, kiedy bylibyśmy na pierwszym miejscu w rozgrywkach Ekstraklasy. Jeśli chodzi o puchary, to zaliczyliśmy falstart, ale fajnie, że potrafiliśmy się podnieść i najpierw trafić do grupy Ligi Konferencji Europy, potem z niej wyjść – powiedział Radosław Murawski cytowany przez LechPoznan.pl.

W lidze nie odstajemy za bardzo, jesteśmy na tzw. doskoku do podium, mamy jeszcze mecz zaległy. Mam nadzieję, że go wygramy i doskoczymy do ekstraklasowej czołówki – uzupełnił zawodnik.

Pierwsze spotkanie ligowe po zimowej przerwie lechici rozegrają 27 stycznia, mierząc się na wyjeździe ze Stalą Mielec. Kilka dni później ponownie na obiekcie rywala Lech zagra z Miedzią Legnica.

Czytaj więcej: Zwoliński odejdzie z Lechii? “To nie jest zależne ode mnie”

Komentarze