Murawski: Było mi trochę niezręczne wychodzić z opaską kapitańską

Rafał Murawski
Rafał Murawski fot. ASInfo

– Sam byłem zaskoczony tym, że wybiegłem na mecz z Ruchem w opasce kapitana. Jest to na pewno dla mnie wyróżnienie i jestem wdzięczny za zaufanie. Niemniej podchodzę do tego z umiarkowanym optymizmem, bo wiadomo, że Bartek Ława był kapitanem Pogoni przez wiele lat – mówił po spotkaniu z Niebieskimi piłkarz Pogoni szczecin, Rafał Murawski.

Czytaj dalej…

Kamiński dla Goal.pl: Nie ważne jak się zaczyna, ważne jak się kończy >>

– Sam byłem zaskoczony tym, że wybiegłem na mecz z Ruchem w opasce kapitana. Jest to na pewno dla mnie wyróżnienie i jestem wdzięczny za zaufanie. Niemniej podchodzę do tego z umiarkowanym optymizmem, bo wiadomo, że Bartek Ława był kapitanem Pogoni przez wiele lat. Dla mnie było to nawet trochę niezręczne wychodzić z opaską kapitańską – powiedział pomocnik Pogoni Szczecin, Rafał Murawski.

Rafał Murawski przeciwko Niebieskim musiał grać inaczej, niż zwykle, gdyż drużyna Portowców wybiegła z dwoma napastnikami. Urodzony w  Malborku 32-latek wypowiedział w tej kwestii.

Konkurs: Zostań 12. zawodnikiem! Wygraj karnet na mecze Pogoni w sezonie 2014/2015! >>

– W starciu z Ruchem była inna gra całego naszego zespołu i inne ustawienie. Chociaż mieliśmy jakieś swoje sytuacje, to muszę przyznać, że ciężko nam się grało. Chyba za duża ilość zawodników była przyklejona do obrońców rywali i trudno było coś wypracować – mówił zawodnik Portowców.

Pozytywnym aspektem w kontekście całego sezonu w wykonaniu drużyny z północnej Polski jest fakt, że właśnie zawodnik Portowców został najskuteczniejszym strzelcem T-Mobile Ekstraklasy. Rafał Murawski nie omieszkał pogratulować swojemu koledze z zespołu, Marcinowi Robakowi, tego wyczynu.

– Marcin Robak miał duży wkład w zwycięstwa Pogoni i muszę mu pogratulować korony króla strzelców naszej ligi. Co do całego sezonu w naszym wykonaniu, to fajnie, że udało nam się dostać do grupy mistrzowskiej. Jednakże czujemy niedosyt z tego, iż w rundzie finałowej przegrywaliśmy mecze, które mieliśmy pod kontrolą  – skwitował były reprezentant Polski.

z Chorzowa – Łukasz Pawlik / Goal.pl

Komentarze