Możliwy zaskakujący powrót do Niecieczy

Mariusz Lewandowski
Mariusz Lewandowski Pressfocus

Termalica najprawdopodobniej opuści Ekstraklasę. W Niecieczy już myślą o kolejnym sezonie oraz możliwej zmianie szkoleniowca.

  • W Niecieczy nie są zadowoleni z Radoslava Latala
  • Czech może stracić pracę po tym sezonie
  • Termalica jest otwarta na ponowne zatrudnienie Mariusza Lewandowskiego

Lewandowski przymierzany do dwóch posad

Od mniej więcej połowy grudnia ubiegłego roku Mariusz Lewandowski pozostaje bez pracy. Wówczas 42-letniemu trenerowi podziękowano w Niecieczy, którą prowadził przez prawie dwa lata. W tym czasie Termalica awansowała do Ekstraklasy. Po dotarciu do najwyższej klasy rozgrywkowej zaczęły się schody.

W elicie Termalica za kadencji Lewandowskiego rozegrała 17 spotkań. Wygrała tylko dwa z nich. Sześciokrotnie był remis, a dziewięciokrotnie lepszy okazał się przeciwnik. W Niecieczy chcieli uniknąć spadku, więc zatrudnili Radoslava Latala. Czech również nie do końca spełnił oczekiwania.

Były opiekun Piasta poprowadził zespół 11 razy, a jego piłkarze zdobyli 12 oczek. Mimo tego do bezpiecznej lokaty tracą siedem punktów na pięć meczów przed końcem sezonu. W Niecieczy zdają się być pogodzeni ze spadkiem, więc już tworzą się plany na powrót do elity.

W ponownym awansie do Ekstraklasy może pomóc Mariusz Lewandowski. Termalica jest otwarta na współpracę z 42-letnim szkoleniowcem, który przymierzany jest do poprowadzenia reprezentacji Polski w kategorii u-21. Jego konkurentami do tej posady są: Maciej Bartoszek, Jacek Magiera oraz Maciej Brosz. Lewandowski może zatem z zaciekawieniem czekać na rozwój sytuacji.

Czytaj także: Lechia przedłużyła kontrakt z bramkarzem

Komentarze