Moneta wzmocnił 14-krotnego mistrza Polski

Łukasz Moneta
Łukasz Moneta fot. PressFocus

Ruch Chorzów nie zwalnia tempa. Po pozyskaniu Artura Pląskowskiego i Tomasza Swędrowskiego kolejnym nowym zawodnikiem Niebieskich został Łukasz Moneta, informuje oficjalna strona internetowa 14-krotnych mistrzów Polski.

  • Ruch Chorzów w oficjalnym komunikacie poinformował o kolejnym wzmocnieniu
  • Łukasz Moneta podpisał z 14-krotnymi mistrzami Polski umowę do końca czerwca 2024 roku z opcją przedłużenia
  • Przed startem nowej kampanii szeregu Niebieskich wzmocnił już trzech zawodników

Moneta wrócił na stare śmieci, Ruch z kolejnym transferem

Ruch Chorzów po wywalczeniu awansu z eWinner 2 Ligi do Fortuna 1 Ligi nie zamierza zwalniać tempa. Niebiescy mają ambitne plany związane z nowym sezonem. Nikt głośno w klubie z Cichej o tym nie mówi, ale chorzowianie nie zamierzają się zadowalać tylko walką o utrzymanie ligowe bytu.

Pomóc w zrealizowaniu celów ma Łukasza Moneta, który związał się z Ruchem umową na dwa sezony z opcją przedłużenia. Tym samym 28-latek będzie bronił barw Niebieskich przynajmniej do końca czerwca 2024 roku.

Zobacz także:

Moneta w przeszłości grał już w Ruchu. Występował w szeregach 14-krotnych mistrzów Polski w latach 2015-2016. Dzięki udanym występom w chorzowskiej ekipie był powoływany do młodzieżowej reprezentacji Polski wraz z innymi zawodnikami, którzy wówczas broni barw Ruchu jak: Mariusz Stępiński, czy Patryk Lipski.

W ostatniej kampanii Moneta występował w Stomilu Olsztyn, z którym spadł z Fortuna 1 Ligi. Wystąpił w poprzednim sezonie w 36 meczach, w których strzelił sześc goli, a ponadto zaliczył jedmną asystę.

Urodzony w Raciborzu zawodnik w swoim piłkarskim CV ma też takie kluby jak: Legia Warszawa, Zagłębie Lubin, czy GKS Tychy.

Czytaj więcej: Ruch Chorzów pozyskał nowego napastnika

Komentarze