Młodzieżowie Grudnia PKO Banku Polskiego: Radosław Majecki

Oficjalna piłka Lotto Ekstraklasy – Telstar 18
Oficjalna piłka Lotto Ekstraklasy – Telstar 18 fot. Ekstraklasa.org

Byli już wśród zdobywców nagrody Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego dwaj pomocnicy (Patryk Dziczek, Sebastian Kowalczyk), był napastnik (Karol Świderski), teraz przyszedł czas na pierwszego bramkarza na liście laureatów. Za grudzień wyróżniony został golkiper Legii Warszawa – Radosław Majecki.

Czytaj dalej…

Po dwudziestu kolejkach sezonu 2018/2019 bramkarz ten notowany jest na drugiej pozycji pod względem największej liczby meczów bez straty bramki. Z pięcioma czystymi kontami ustępuje miejsca w tym zestawieniu tylko Dusanowi Kuciakowi z Lechii Gdańsk. Majecki swój wynik wypracował w trakcie zaledwie siedmiu spotkań, co oznacza, że w ponad 70% meczów rywale nie znaleźli na niego sposobu!

O tytuł ten w każdym miesiącu bieżącego sezonu walczą zawodnicy urodzeni od 1 stycznia 1997 roku. To kryterium wzorowane jest na dacie granicznej obowiązującej na tzw. Liście B z rozgrywek europejskich – Lidze Mistrzów oraz Lidze Europy UEFA. Drugi warunek dla kandydatów stanowi obywatelstwo polskie. Trójka pretendentów – wraz z laureatem – wybierana jest na podstawie statystyk, zachowania w meczach oraz postawy pozaboiskowej. W grudniu pod uwagę brana była forma zaprezentowana w 17., 18., 19. oraz 20. kolejce.

MŁODZIEŻOWIEC MIESIĄCA PKO BANKU POLSKIEGO:

Grudzień 2018 – Radosław Majecki (Legia Warszawa)

Listopad 2018 – Karol Świderski (Jagiellonia Białystok)

Październik 2018 – Sebastian Kowalczyk (Pogoń Szczecin)

Wrzesień 2018 – Patryk Dziczek (Piast Gliwice)

Komentarze