Młodzi piłkarze Lecha chwalą współpracę z nowym trenerem

John van den Brom
John van den Brom Pressfocus

John van den Brom trenuje Lecha Poznań dopiero od tygodnia. Holender w tak krótkim czasie zdołał zrobić dobre wrażenie na piłkarzach mistrza Polski.

  • Lech szykuje się do sezonu 2022/2023 pod wodzą nowego trenera
  • John van den Brom jest chwalony przez piłkarzy mistrza Polski
  • Zawodnicy z Poznania u Holendra cenią preferowany przez niego styl gry

Poznaniacy chwalą styl holenderskiego trenera

Lech przegrał każdy z dwóch dotychczasowych sparingów. John van den Brom prowadził zespół jednak tylko przeciwko Pogoni. Wyniki sparingów nie przesądzają jednak o niczym. Zwłaszcza, ze Holender pracuje z zespołem dopiero od tygodnia. Piłkarzom mistrza Polski podoba się współpraca z aktualnym szkoleniowcem.

Zarówno poprzedni szkoleniowiec, Maciej Skorża, jak i van den Brom preferują ofensywny styl gry. Taktycznie różnią się w szczegółach, ale też nieco inaczej planują treningi. Holender np. wprowadził w ubiegły tygodniu bieganie o godzinie 7.30, czyli jeszcze przed śniadaniem. A jak to wyglądało, jeśli chodzi o pracę na boisku. – Mi się bardzo podobają – powiedział Filip Marchwiński.

Mamy tylko chwilę rozgrzewki i pracy z trenerami przygotowania motorycznego, a potem już wszystko robimy z piłkami. I to jest super. Jest też ogromna intensywność. Zajęcia nie są długie, ale bardzo intensywne. Wszystko odbywa się w trakcie gierek – dodał pomocnik Lecha.

Co ważne, sztab szkoleniowy stara się również bardzo mocno dbać o atmosferę w ekipie. – Atmosfera jest bardzo dobra. Wiadomo, wygraliśmy ekstraklasę, a wyniki zawsze budują klimat wokół drużyny. Ale to nie jest tak, że na treningach tylko się uśmiechamy do siebie, jak trzeba to umiemy też podostrzyć w trakcie gierek. I o to właśnie chodzi, także nie musicie się martwić w tym aspekcie – takiej wypowiedzi udzielił zaś młody stoper Maksymilian Pingot.

Czytaj także: Stolarczyk zadowolony z wykonanej pracy. “To kolejny etap przygotowań”

Komentarze