Młody talent Rakowa blisko przenosin do Serie A

Iwo Kaczmarski
Iwo Kaczmarski fot. PressFocus

Raków Częstochowa wkrótce pożegna się z Iwo Kaczmarskim, twierdzi portal WP SportoweFakty. Dziennikarz Piotr Koźmiński w swoim materiale informuje, że młody piłkarz ma zasilić szeregi Empoli.

  • Kończy się powoli przygoda Iwo Kaczmarskiego z Rakowem Częstochowa, twierdzi WP SportoweFakty
  • 17-letni pomocnik ma niebawem spróbować swoich sił w Serie A
  • Kaczmarski może zostać kolegą klubowym Szymona Żurkowskiego

Kaczmarski ma zamienić Raków na Empoli

Raków Częstochowa pozyskał Iwo Kaczmarskiego z Korony Kielce w styczniu minionego roku. Na transakcję z udziałem 17-latka sternicy Niebiesko-czerwonych przeznaczyli 350 tysięcy euro. Wszystko wskazuje na to, że wkrótce suma ta wróci z nawiązką na konto klubu z Częstochowy.

Szymon Janczyk z Weszlo.com informował co prawda, że o Kaczmarskiego zabiegała Wisła Płock. Zawodnik jednak jest zdecydowany na transfer zagraniczny. Kaczmarski najpewniej swoją karierę będzie kontynuował w Serie A, gdzie ma bronić barw Empoli.

Włoska ekipa słynie z tego, że polscy piłkarze szybko się w niej aklimatyzują. W przeszłości w Empoli grali Piotr Zieliński, czy Bartłomiej Drągowski. Ostatnio błyszczy z kolei w tym zespole Szymon Żurkowski, który jeszcze kilka lat temu był mocnym punktem zabrzańskiego Górnika.

Kaczmarski pod koniec tego tygodnia ma pojawić się we Włoszech, aby przejść testy medyczne. Po nich ma podpisać długoterminową umowę z Empoli.

Środkowy pomocnik w tym sezonie wystąpił w dwóch spotkaniach, w których zaliczył jedną asystę. Rynkowa wartość zawodnika wynosi mniej więcej 400 tysięcy euro.

Czytaj więcej: Piłkarz Rakowa odrzucił opcję transferu za granicę

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze