Mladenović bez owijania w bawełnę. “Lepiej być wku*** niż pozbawionym jakichkolwiek uczuć”

Filip Mladenović
Filip Mladenović fot. PressFocus

Legia Warszawa jest na półmetku sezonu w PKO Ekstraklasie jednym z głównych pretendentów do wygrania mistrzostwa Polski. Wojskowi aktualnie plasują się na drugiej pozycji z 32 punktami. Liderem jest Raków Częstochowa, mający 41 oczek na swoim koncie. Ostatnio natomiast wyczerpującego wywiadu klubowej stronie udzielił Filip Mladenović.

  • Legia Warszawa ma konkretne cele na trwający sezon
  • Filip Mladenović w rozmowie z Legia.com dałdo zrozumienia, ze najważniejsze dla Wojskowych jest znalezienie się w europejskich pucharach
  • Serb przekazał również, że w poprzednim sezonie czuł obojętność

Legia z zadyszką? Ciekawe słowa Mladenovicia

Legia Warszawa przed startem sezonu 2022/2023 przeszła trochę zmian. Przede wszystkim stery nad zespołem przejął Kosta Runjaić, który zastąpił w roli trenera Aleksandara Vukovicia. Wciąz natomiast jedną z kluczowych postaci w drużynie jest Filip Mladenović.

Rodzina to najważniejsza wartość w życiu człowieka. Jeśli nie masz problemów w domu, to jakie możesz mieć problemy? Okej, przegram mecz, ale za tydzień będę mógł się poprawić. Możesz przegrać, możesz wygrać, ale w porównaniu do zdrowia twoich bliskich, nie ma to tak naprawdę żadnego znaczenia. Zdrowia nie naprawisz za tydzień, nie wszystko zależy od ciebie – przekonywał piłkarz w rozmowie cytowanej przez Legia.com.

Zawodnik nie ukrywa, że jego marzeniem jest możliwość występów ze stołeczną ekipą w europejskich pucharach. – Zawsze mówiłem, że Legia zasługuje na grę w pucharach co roku. To był nie tylko mój cel, ale też całego klubu. Zagraliśmy w Lidze Europy, bardzo dobrze zaczęliśmy rozgrywki, później potoczyło się to trochę inaczej. To co było celem minimum, zostało jednak zrealizowane. Przyjemnie było się sprawdzić na tle takich drużyn, nasza grupa mogła spokojnie wylosować się w Lidze Mistrzów – mówił Mladenović.

Zobacz także:

– Mogliśmy sprawdzić się na tle mocnych zespołów i zobaczyliśmy, czego nam brakuje. Doświadczyliśmy w tym okresie problemów w lidze, więc mogliśmy też wyciągnąć wnioski na temat łączenia rozgrywek. Legia zasługuje, by grać co roku w Europie i skutecznie łączyć to z ligą. Dlaczego tak nie jest? Trzeba z tego wyciągnąć wnioski – uzupełnił zawodnik.

Doświadczony zawodnik wypowiedział się również na temat aktualnego opiekuna Wojskowych. – Trener jest psychologiem, bardzo dużo z nami rozmawia. Jednak jeśli piłkarze nie zmienią pewnych rzeczy w swoich głowach, to nawet dziesięciu takich trenerów nie zdziała cudów – powiedział Mladenović.

Piłkarz nie ukrywał też, że w poprzednim sezonie przeżywał trudniejsze momenty. – Czułem totalną obojętność. To najgorsze, co może się wydarzyć. Kiedy przegrywasz, naturalną emocją jest złość. Ja czułem pustkę. Lepiej być wku*** niż pozbawionym jakichkolwiek uczuć – przekonywał Serb.

Czytaj więcej: Murawski ocenił jesień w wykonaniu Lecha. “Dałbym nam piątkę”

Komentarze