Mistrz Polski wciąż bez wygranej

Patryk Dziczek
Patryk Dziczek fot. Łukasz Pawlik

Goli zabrakło w starciu trzeciej serii gier PKO Ekstraklasy, w którym Piast Gliwice mierzył się na swoim stadionie z Pogonią Szczecin. Mistrz Polski pozostaje zatem nadal bez zwycięstwa w lidze w sezonie 2019/2020.

Czytaj dalej…

Podopieczni Waldemara Fornalika krótko rywalizowali na arenie międzynarodowej. Najpierw zostali wyeliminowani z eliminacji Ligi Mistrzów, przegrywając w dwumeczu z BATE Borysów. Z kolei ostatnio panaceum na gliwiczan znaleźli zawodnicy FC Riga. Tym samym mistrzom Polski pozostała już tylko gra w krajowych rozgrywkach.

Rywalizacja na stadionie przy Okrzei nie była ciekawym widowiskiem. Raz po raz jedna z drużyn przyspieszyła nieco tempo gry, ale to było zdecydowanie za mało, jak na mistrza Polski i drużynę, która ma ambitny plan, aby rywalizować w tej kampanii o miejsce premiowane występami w europejskich pucharach.

W drugiej połowie, niestety dla kibiców obu teamów, rywalizacja się nie tylko nie ożywiła, ale mecz stał się jeszcze bardziej nudny. Ostatecznie do końca zawodów rezultat spotkania się nie zmienił, co poskutkowało tym, że Piast podzielił się punktami z Pogonią.

Piast Gliwice – Pogoń Szczecin 0:0

Żółte kartki:
Piast: Sokołowski 32′
Pogoń: Buksa 38′

Piast (4-4-2): Plach – J. Czerwiński, Kirkeskov, Rymaniak (77′ Konczkowski), Huk, Sokołowski, Pietrowski, Hateley, Dziczek (83′ Badia), Felix, Parzyszek (62′ Steczyk)

Pogoń (4-4-2): Stipica – Bartkowski, Zech, Triantafyllopoulos, Nunes, Podstawski, Kozulj (86′ Guarrotxena), Kowalczyk, Hostikka (70′ Spiridonović), Buksa, Manias (65′ Listkowski).

Sędzia główny: Szymon Marciniak (Płock)

Komentarze