Mioduski przyznał się do błędu i wyraził chęć zatrudnienia nowego trenera

Dariusz Mioduski
Dariusz Mioduski fot. PressFocus

Legia Warszawa w tej kampanii rozczarowuje nie tylko w PKO Ekstraklasie, ale również w europejskich pucharach. Tymczasem szokującegow wywiadu oficjalnej stronie internetowej mistrzów Polski udzielił właściciel stołecznego klubu Dariusz Mioduski.

  • Dariusz Mioduski udzielił kontrowersyjnego wywiadu oficjalnej stronie internetowej Legii Warszawa
  • Sternik Wojskowych przyznał, że będzie próbował zatrudnić Marka Papszuna już zimą, a najpóźniej latem przyszłego roku
  • Atmosfera po wypowiedzi właściciela mistrza Polski może nie być najlepsza w najbliższym czasie w stołecznej ekipie

Właściciel Legii z konkretnymi wypowiedziami

Legia Warszawa po zmianie trenera wciąż jest na dnie ligowe tabeli, a ponadto nie prezentuje się dobrze w europejskich pucharach i krakowym pucharze. Marek Gołębiewski będący następcą Czesława Michniewicza nie potrafił wpłynąć jak na razie na poprawę wyników Wojskowych. To zmusza przedstawicieli władz stołecznej ekipy do konkretnych ruchów.

– Mogę potwierdzić, że chcemy się porozumieć ze szkoleniowcem i jego sztabem. Jeśli nie będzie możliwe zatrudnienie go zimą, to jesteśmy gotowi poczekać do końca sezonu. Uważam, że Marek Papszun przy odpowiednich warunkach do pracy, które w Legii są, jest obecnie najlepszym kandydatem, by rozwinąć nasz zespół w najbliższych latach. Mam przekonanie, że charyzma, wiedza, doświadczenie trenera Papszuna, bardzo pozytywnie połączą się z filozofią klubu – mówił Mioduski cytowany przez oficjalną stronę internetową Legii Warszawa.

– Chce rozwijać klub z trenerem, dla którego etos ciężkiej pracy w połączeniu z pełnym profesjonalizmem jest credo zawodu trenerskiego. Pozytywne, choć nie obilgatoryjne, jest to, że trener Papszun jest z Warszawy i rozumie, czym jest Legia dla Warszawy i dla kibiców, rozumie jaka jest atmosfera na każdym stadionie w Polsce, gdy tylko podjeżdża nasz klubowy autokar – dodał sternik Wojskowych.

Czytaj więcej: Legia na dnie, Pogoń goni Lecha – podsumowanie 15. kolejki

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze